اندروید 79 درصد از بازار تلفن‌های‌هوشمند در سال 2013 را از آن خود کرد

اندروید 79 درصد از بازار تلفن‌های‌هوشمند در سال 2013 را از آن خود کرد

اندروید، iOS و ویندوزفون همگی در پی کسب سهم بیشتری از بازار هستند. گزارش‌های منتشر شده نشان از گسترش سهم اندروید در بازار دارند، اما روند تسریع افزایش حاکمیت اندروید تا حدودی کاهش یافته است. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به مرز‌های تسخیر شده توسط اکوسیستم‌های تلفن‌هوشمند در سال 2013 داشته باشیم.

شاید در ابتدا اینگونه به نظر برسد که اندروید به اکوسیستم بلامنازع تلفن‌های‌هوشمند تبدیل خواهد شد، اما شتاب افزایش نفوذ این سیستم‌عامل کند شده است. Strategy Analytics میزان نفوذ سیستم‌عامل اندروید را در سال 2013 نزدیک به 79 درصد در تلفن‌های‌هوشمند برآورد کرده است. اندروید در مقایسه با سال گذشته رشد فزاینده‌ای را به خود دیده است، این اکوسیستم از 69 درصد در سال 2012 به 79 درصد در سال 2013 رسیده است. شاید در اولین نگاه این رشد بسیار عالی به‌نظر برسد، اما در مقایسه با آمار ثبت شده در سال‌های گذشته، روند کندی برای اندروید از ابتدای تولد آن رقم خورده است. براساس این گزارش تحلیلی، گوگل با بازار اشباع شده‌ای روبرو است.

اوضاع برای سایر پلتفرم‌های موجود نیز آنچنان درخشان نیست، برای مثال می‌توان به اپل اشاره کرد که علارغم عرضه‌ی تلفن‌های بیشتری در سال 2013، قادر به بالا بردن نفوذ خود نشد و اکوسیستم اپل سهم 15.5 درصد را به خود اختصاص داد. ویندوز فون به‌لطف محصولات سری نوکیا همچون لومیا 520 توانست سهمی 3.6 درصدی را به خود اختصاص دهد، هرچند این آمار برای این اکوسیستم مناسب است، اما رشد یک درصدی نمی‌تواند خطر چندانی را برای دو اکوسیستم حاکم بر بازار تلفن‌های‌هوشمند رقم بزند. اوضاع برای سایر پلتفرم‌های موجود بدتر است. بلک‌بری، سیمبین و سایر پلتفرم‌های موجود که مجموعا دارای سهمی 9.1 درصدی از بازار بودند، به کسب سهمی 2 درصدی از بازار قناعت کردند. به‌طورحتم سال جاری میلادی عرصه‌ی تاخت و تاز سه پلتفرم اصلی تلفن‌های‌هوشمند است، اما نمی‌توان انتظار داشت رتبه‌بندی موجود با تغییرات اساسی مواجه گردد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده