با سرویس جدید جستجوی گوگل، قبل از کلیک روی نتایج، از محتویات وب‌سایت اطلاع پیدا کنید

با سرویس جدید جستجوی گوگل، قبل از کلیک روی نتایج، از محتویات وب‌سایت اطلاع پیدا کنید

گوگل ویژگی جدیدی را به سرویس جستجوی خود افزوده است. همانطور که در شکل زیر ملاحظه می‌کنید، می‌توان با کلیک روی فلش رو به پایین و باز شدن پنجره‌ی مربوطه، قبل از کلیک و انتقال به صفحه‌ی نتیجه مورد نظر، اطلاعات خلاصه‌ای را در مورد وب‌سایت مربوطه به دست آورید.

نتایج جستجو برای شما با استفاده از یک لینک به‌رنگ آبی یا بنفش نمایش داده می‌شود. رنگ آبی برای لینک‌هایی است که آن‌ها را مشاهده نکرده‌اید و در مقابل رنگ بنفش برای لینک نتایجی است که روی آن کلیک کرده‌اید. در قسمت پایین این لینک، نام وب‌سایت به رنگ سبز قرار گرفته است، که بلافاصله پس از آن می‌توان نشانی از ویژگی جدید به رنگ خاکستری مشاهده کرد. با کلیک روی آن پنجره‌ی کوچکی باز می‌شود که محتوای آن توضیح مختصری در مورد کلیات وب‌سایت مورد نظر است.

گوگل اعلام کرده است که این پنجره یا به بیان بهتر، این ویژگی برای وب‌سایت‌هایی نمایش داده خواهد شد که شناخته شده باشند، گوگل در زمانی که اطلاعات کافی را از وب‌سایت مورد نظر به دست آورده باشد و این اطلاعات برای مخاطبان جالب توجه باشد آن را به نمایش خواهد گذاشت.

غول جستجو اطلاعات مورد نیاز خود را با استفاده از گراف دانش (Knowledge Graph) به‌دست می‌آورد که وظیفه‌ی تغذیه موتور جستجو را با استفاده از جستجوی اطلاعات معنایی از منابع مختلفی را برعهده دارد. گوگل امیدوار است تا با گسترش اطلاعات گراف دانش خود در مورد اغلب وب‌سایت‌های موجود، این ویژگی را برای بخش عمده‌ای از وب‌سایت ها فعال کند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده