گوگل نیروگاه‌های بادی بیشتری را برای تامین انرژی دیتاسنتر خود در فنلاند خریداری می‌کند

گوگل نیروگاه‌های بادی بیشتری را برای تامین انرژی دیتاسنتر خود در فنلاند خریداری می‌کند

گوگل به خرید کمپانی‌های فعال در حوزه‌ی انرژی‌های پاک از جمله انرژی بادی برای تامین انرژی مورد نیاز مراکز داده‌ی خود ادامه می‌دهد. این کمپانی این بار سرمایه‌گذاری خود را در فنلاند به انجام رسانده است.

گوگل دیروز اعلام کرد که برای تامین انرژی دیتاسنترهای خود در هومینای فنلاند، در نظر دارد تا 4 چهار مزرعه‌ی مجهز به توربین‌های بادی را از کمپانی‌های فعال در این زمینه خریداری کند. مزارع مورد نظر در جنوب سوئد توسط الوس‌ویند بنا نهاده و در سال 2015 نیز بصورت عملیاتی وارد چرخه‌ی تولید نیروی الکتریکی خواهند شد.

گوگل سال گذشته اعلام کرد که برای خرید یک مزرعه‌ی بزرگ تولید نیروی برق از انرژی باد که توانی 72 مگاواتی دارد، در شمال سوئد برنامه‌ریزی کرده است. گوگل مسئولیت اجرا و همچنین به‌کارگیری این نیروگاه را به کمپانی سوئدی O2 در سوئد واگذار خواهد کرد. مراکز جدید خریداری شده 59 مگاوات دیگر به ظرفیت نیروگاه‌های دیگر گوگل اضافه خواهد کرد که شامل 29 توربین بادی است.

مراکز داده‌ی گوگل در فنلاند از جنبه‌ی دیگری نیز بسیار جالب توجه هستند، چراکه در این تاسیسات برای خنک کردن، از آب دریا استفاده می‌شود که به‌دلیل نزدیک بودن به قطب شمال، بسیار خنک بوده و نیازی به سرد کردن آن نیست. گوگل دیتاسنتر خود را در سال 2009 ساخته که برای رساندن آب به آن کانال بزرگ 400 متری را بنا کرده است.

گوگل اخیرا به خرید کمپانی‌ها و نیروگاه‌های تامین انرژی پاک برق روی آورده است تا انرژی مورد نیاز برای مراکز داده ی خود را تامین کند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده