شکایت Oracle: گوگل کد جاوا را کپی کرده است

شکایت Oracle: گوگل کد جاوا را کپی کرده است

Oracle که چندی پیش شرکت Sun را خریداری کرد، صاحب Java است. Oracle دادخواست خود برعلیه Google را به روز کرد و در آن اعدا کرد که Google قسمتی از سیستم عامل Android خود را عینا از Java کپی کرده است.

Oracle اولین بار در ماه آگوست دادخواست خود را به دادگاه ارائه داد و در آن Google را متهم به نقض قانون کپی رایت کرد در دادخواست اولیه اراکل، گوگل متهم به کپی بخشی از کد Java و استفاده از آن در سیستم عامل موبایل Android شده بود.

در دادخواست اولیه Oracle جزئیات زیادی در اختیار دادگاه قرار داده نشده بود ولی دیروز چهارشنبه اطلاعات تکمیلی به دادگاه ارائه گردید و Oracle کدهای کپی شده را مشخص کرد و در اختیار دادگاه قرار داد.

Oracle گفت:[div3 class="quote" class2="quote-l" class3="quote-r"]نمونه های بسیاری از کلاس ها، متغیرها، تعاریف، ساختارها و پارامترهای استفاده در Android عینا از Java کپی برداری شده اند که کاملا برخلاف قوانین کپی رایت امریکاست.[/div3]

Oracle علاوه بر این Google را به استفاده غیرمجاز از حقوق ثبت شده Java متهم کرده است.

Google هنوز پاسخی به شکایت اخیر Oracle نداده است. ولی در پاسخ به دادخواست اولیه Oracle که در ماه آگوست به دادگاه ارائه شده بود گوگل بلافاصله واکنش نشان داد و  آن را بی اساس خواند.

Oracle به دنبال جلوگیری از استفاده از کدهای خود و درخواست خسارت است.

منبع: PC Wolrd

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید