مقایسه دفتر کار گوگل و FaceBook و تصاویر بخش های مختلف آنها

چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۸
مطالعه 3 دقیقه
شما دوست دارید در محیط کاری کدام یک ازاین دو غول دنیای IT کار کنید؟ گوگل یا فیس بوک ؟ احتمالا، با توجه به اینکه با کدام سایت بیشتر کار می‌کنید به این سؤال پاسخ خواهید داد. شاید اگر محل کار این دو شرکت را مشاهده کنید نظرتان عوض شود و دیگری را برای کار کردن انتخاب کنید. ظاهرا محیط کار این دو شرکت دست کمی از شهربازی ندارد.
تبلیغات

اگر به شما پیشنهاد می‌شد ، نقشه محل کار خود را خودتان انتخاب کنید، چه طرحی را برای آن انتخاب می کردید؟ آیا آن را پر از وسایل سرگرم کننده می کردید یا طرحی ساده و مدرن را برای محل کار خود اجرا می کردید؟ آیا برای محل کار خود از مبل های راحتی استفاده می کردید یا میزو صندلی های ساده اداری؟ نظر شما در مورد یک سرسره بزرگ وسط محل کارتان چیست؟ برای اینکه نظر فیس بوک و گوگل را با نظر خودتان مقایسه کنید، ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

فیس بوک چگونه فیس بوک شد

فیس بوک توسط Mark Zuckerberg و چند تن از هم کلاسی هایش در سال ۲۰۰۴ ساخته شد. در واقع مارک در ابتدا Facemash را در اکتبر ۲۰۰۳ در حالیکه دانشجوی سال دوم هاروارد بود ساخت. وی در این سایت عکس‌ها را دو به دو در کنار هم قرار می داد و بازدید کننده را دعوت به رای دادن به نفر برتر می‌کرد. پس از مدتی مارک به دلیل نقض قانون کپی رایت و استفاده از اطلاعات شخصی متهم شد. مارک پس از تحقیقات کوتاهی سایت Thefacebook را برای خود ثبت کرد و در آن به کاربران خود اجازه داد که عکس‌های خود را به همراه یک توضیح کوتاه، به اشتراک گذارند چند تن از هم کلاسی های وی نیز برای دستیابی او به هدفش با وی همکاری می‌کردند.

فیس بوک مکانی است برای درج اطلاعات شخصی ، پیغام دادن به دوستان و یافتن دوستان قدیمی و دریافت و راسال اطلاعات.

گوگل، پولساز ترین رسانه اینترنتی

گوگل در واقع یک کمپانی چند ملیتی است. عمده کاربران اینترنت از سایت گوگل برای جستجو یا درج تبلیغات در آن استفاده می‌کنند. گوگل مجموعه‌ای از خدمات اینترنتی و همچنین تعدادی از محصولات خاص خود را ارائه می‌دهد و سود اصلی این کمپانی از تبلیغات موجود در بخش AdWords حاصل می‌شود. این کمپانی توسط Larry Page و Sergey Brin که دانشجویان Ph.D دانشگاه استنفورد بودند، در سال 1996 تأسیس و در سال 1998 به‌طور رسمی ثبت شد. این کمپانی که در ابتدا به عنوان یک کمپانی خصوصی ثبت شده بود، با هدف "دسته‌بندی اطلاعات جهان و دسترسی آسوده به آن" تأسیس شد و شعار غیر رسمی شرکت این جمله بوده و هست: "مضر نباش" .

کمپانی های بزرگ آی‌تی که همه نوابغ را در دفتر خود جمع کرده‌اند، باید محل کار مفرحی نیز برای آن‌ها فراهم کنند. محل کاری که برای همه خوشایند و سرگرم کننده باشد. اگر به شما پیشنهاد می‌شد، یکی از این دو اداره را برای کار انتخاب کنبد، شما کدام یک را بر می گزیدید؟ در قسمت نظرات، نظر خود را برای ما ارسال کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات