مقايسه دفتر كار گوگل و FaceBook و تصاوير بخش های مختلف آنها

مقايسه دفتر كار گوگل و FaceBook و تصاوير بخش های مختلف آنها

شما دوست دارید در محیط کاری کدام یک ازاین دو غول دنیای IT کار کنید؟ گوگل و یا فیس بوک ؟ احتمالا، با توجه به اینکه با کدام سایت بیشتر کار می کنید به این سئوال پاسخ خواهید داد. شاید اگر محل کار این دو شرکت را مشاهده کنید نظرتان عوض شود و دیگری را برای کار کردن انتخاب کنید. ظاهرا محیط کار این دو شرکت دست کمی از شهربازی ندارد.

اگر به شما پیشنهاد می شد ، نقشه محل کار خود را خودتان انتخاب کنید، چه طرحی را برای آن انتخاب می کردید؟ آیا آن را پر از وسایل سرگرم کننده می کردید و یا طرحی ساده و مدرن را برای محل کار خود اجرا می کردید؟ آیا برای محل کار خود از مبل های راحتی استفاده می کردید و یا میزو صندلی های ساده اداری؟ نظر شما در مورد یک سرسره بزرگ وسط محل کارتان چیست؟ برای اینکه نظر فیس بوک و گوگل را با نظر خودتان مقایسه کنید، ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

فیس بوک چگونه فیس بوک شد

فیس بوک توسط Mark Zuckerberg  و  چند تن از هم کلاسی هایش در سال 2004 ساخته شد. در واقع مارک در ابتدا Facemash را در اکتبر 2003 در حالیکه دانشجوی سال دوم هاروارد بود ساخت. وی در این سایت عکس ها را دو به دو در کنار هم قرار می داد و بازدید کننده را دعوت به رای دادن به نفر برتر می کرد.  پس از مدتی مارک به دلیل نقض قانون کپی رایت و استفاده از اطلاعات شخصی متهم شد. مارک پس از تحقیقات کوتاهی سایت Thefacebook را برای خود ثبت کرد و در آن به کاربران خود اجازه داد که عکس های خود را به همراه یک توضیح کوتاه، به اشتراک گذارند چند تن از هم کلاسی های وی نیز برای دستیابی او به هدفش با وی همکاری می کردند. البته تاریخچه این پیداش بسیار جالب است که در این لینک می توانید آن را با جزئیات مشاهده کنید.

{gallery}f1/f:137:137{/gallery}

فیس بوک مکانی است برای درج اطلاعات شخصی ، پیغام دادن به دوستان و یافتن دوستان قدیمی و دریافت و راسال اطلاعات.

گوگل، پولساز ترین رسانه اینترنتی

گوگل در واقع یک کمپانی چند ملیتی است. عمده کاربران اینترنت از سایت گوگل برای جستجو و یا درج تبلیغات در آن استفاده می کنند. گوگل مجموعه ای از خدمات اینترنتی و همچنین تعدادی از محصولات خاص خود را ارائه می دهد و سود اصلی این کمپانی از تبلیغات موجود در بخش AdWords حاصل می شود. این کمپانی توسط Larry Page  و Sergey Brin که دانشجویان Ph.D دانشگاه استنفورد بودند، در سال 1996 تاسیس و در سال 1998 به طور رسمی ثبت شد. این کمپانی که در ابتدا به عنوان یک کمپانی خصوصی ثبت شده بود، با هدف "دسته بندی اطلاعات جهان و دسترسی آسوده به آن" تاسیس شد و شعار غیر رسمی شرکت این جمله بوده و هست: "مضر نباش" . برای مشاهده سایر سرویس های گوگل و علت برتری وی به سایر موتور های جست و جو به این لینک مراجعه فرمایید.

{gallery}f1/g:137:137{/gallery}

کمپانی های بزرگ آی تی  که همه نوابغ را در دفتر خود جمع کرده اند، باید محل کار مفرحی نیز برای آنها فراهم کنند. محل کاری که برای همه خوشایند و سرگرم کننده باشد. اگر به شما پیشنهاد می شد، یکی از این دو اداره را برای کار انتخاب کنبد، شما کدام یک را بر می گزیدید؟ در قسمت نظرات، نظر خود را برای ما ارسال کنید.

منبع : chilloutpoint


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید