250,000 نسخه کتاب رایگان الکترونیکی کتابخانه بریتانیایی در گوگل

250,000 نسخه کتاب رایگان الکترونیکی کتابخانه بریتانیایی در گوگل

گوگل در نظر دارد با همکاری یک کتابخانه در بریتانیا، 250 هزار نسخه از کتاب های آن را دیجیتالی کرده و در اختیار کلیه کاربران قرار دهد. قرار است گوگل در عرض 2 سال آینده کلیه کتاب ها را در اختیار همه کاربران قرار دهد. این قضیه مسلما برای ما که برای عضویت در کتابخانه ملی خودمان هم باید شرایط خاص و کارت دانشجویی داشته باشیم، بسیار ارزشمند خواهد بود. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد این کتابخانه و پروژه گوگل مشاهده خواهید کرد.

همه ما برنامه و سرویس های رایگان اینترنتی را دوست داریم. یک کتاب رایگان خیلی خوب خواهد بود ولی نظر شما راجع به 250 هزار نسخه کتاب رایگان چیست؟ شما به زودی حدود 250 هزار نسخه کتاب Out of Copy right را به صورت رایگان از گوگل ، در اختیار خواهید داشت.

کتاب های out of copy right کتاب هایی هستند که یا حق Copy Right برای آنها وجود نداشته و یا زمان مقرر برای حق کپی رایت این کتاب ها به پایان رسیده است. بنابراین این کتاب ها خیلی هم جدید نخواهند بود. در واقع هدف گوگل هم تبدیل کتاب های قدیمی و غیرموجود در اینترنت، به نسخه دیجیتالی است.

شما می توانید کتاب های زیادی را در وب سایت " کتاب های انگلیسی گوگل" بیابید و با کلیک کردن روی دکمه Preview آن را در کامپیوتر خود بخوانید. ولی اجازه دانلود آن ها را ندارید. در حالی که با دیجیتالی شدن کتاب های Out of Copy Right این کتابخانه، شما می توانید آنچه نیاز دارید را از داخل کتاب جست و جو کنید و کتاب را هم ذخیره کرده و در حافظه کامپیوتر خود نگه دارید.

کتاب ها شامل موضوعات مختلفی از انقلاب صنعتی فرانسه گرفته تا مسایل مربوط به برده داری می شوند. یک نسخه از این کتاب های دیجیتالی هم در کتابخانه آنلاین British Library ذخیره خواهد شد.

گوگل با این روش خدمت بزرگی به جوامع مختلف می کند.

منبع: DigitalTrends

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده