بالمر دلیل اصلی ترک مایکروسافت را بیان کرد

بالمر دلیل اصلی ترک مایکروسافت را بیان کرد

وال استریت ژورنال اخیرا مصاحبه‌ای را برای خروج استیو بالمر از مایکروسافت ترتیب داده و بالمر نیز در آن در باره آینده مایکروسافت و دلیل بازنشستگی غیرمنتظره‌اش سخن به میان آورده است.

طی اخبار غیر رسمی که اخیرا منتشر شد، هیئت مدیره مایکروسافت جایگزین استیو بالمر برای سمت مدیریت عامل این شرکت را انتخاب کرده‌اند و به زودی، مدیرعامل جدید معرفی خواهد شد.

ظاهرا استیو بالمر به دنبال فشار هیئت مدیره برای سرعت بخشیدن به تغییرات مد نظر آن‌ها در سازمان بزرگ مایکروسافت، تصمیم به ترک شرکت گرفته است.

در ژانویه امسال، بالمر برنامه خود را برای مبارزه با آیفون و اندروید به هیئت مدیره مایکروسافت مطرح نمود، اما تامسون، عضو هیئت مدیره مایکروسافت برنامه او را رد کرد.

بالمر در مصاحبه خود گفته است، وقتی تصمیم به کنارگیری گرفته که متوجه شده نمی‌توانند تغییرات در شرکت را با آن سرعتی که مد نظر هیئت مدیره است، انجام دهد.

هیئت مدیره بالمر را مجبور به کناره گیری نکرد، اما ما او را شدیا تحت فشار قرار دادیم تا سریع‌تر حرکت کند.

تامسون – عضو هیئت مدیره مایکروسافت

بالمر تمام سعی خود را کرد تا کمپانی را با سرعت بیشتری به جلو پیش ببرد و تغییرات سازمانی مورد نظر هیئت مدیره را انجام دهد. او سعی کرد تا بخش‌های مختلف مایکروسافت ارتباط بیشتری با یکدیگر داشته و روی پروژه‌های جاری بصورت مشترک کار کنند، اما ظاهرا سرعت انجام این تغییرات با آنچه هیئت مدیره انتظار داشته، فاصله داشته است.

بالمر معتقد است که عوامل بسیاری از جمله، پرسنل، مدیران، سرمایه گذاران، شرکای تجاری، تولیدکنندگان و حتی مشتریان در سرعت انجام تغییرات تاثیر گذار بوده‌اند و همه چیز به او بستگی نداشته است. بالمر در انتهای مصاحبه خود ابزار امیدواری نموده که مدیرعامل جدید بتواند مایکروسافت را با سرعت بیشتری پیش ببرد و جملاتی به کار برده که در آن‌ها خود را قربانی کرده تا مایکروسافت سلامت بماند.

شاید مشکل من بوده باشم، بهترین راه برای مایکروسافت آن است که با استفاده از یک رهبر جدید وارد فضایی جدید شود تا بتواند تغییرات را با سرعت بالاتری به سرانجام برساند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده