ویندوز فون، توانست بلک بری را پشت سر بگذارد، اما هنوز اندروید حکمفرما است

پنج‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۸
مطالعه 2 دقیقه
براساس گزارش اخیر گارتنر -موسسه معتبر تحلیل بازار- سیستم عامل ویندوز فون مایکروسافت در حال حاضر در رتبه سوم محبوب‌ترین سیستم‌عامل‌های موبایل دنیا قرار دارد. در این گزارش آمده است که در سه ماهه سوم امسال 8.9 میلیون تلفن مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون به فروش رسیده است.

در گزارش گارنتر آمده است که سیستم عامل ویندوز فون مایکروسافت نسبت به سه ماهه دوم امسال بیش از دو برابر رشد داشته است. ویندوز فون در سه ماهه دوم 2013 نزدیک به 4 میلیون دستگاه و در سه ماهه سوم نزدیک به 8.9 میلیون دستگاه فروش داشته است. وضعیت بلک بری دقیقا بر عکس ویندوز است، در سه ماهه دوم امسال حدود 8.9 میلیون دستگاه تلفن مبتنی بر سیستم عامل بلک بری به فروش رسید که این آمار در سه ماهه سوم به 4.4 میلیون دستگاه کاهش یافته است.

گارتنر نیز همچون IDC، بیشترین سهم بازار را از آن اندروید دانسته است. سامسونگ نیز بیشترین سهم بازار را در دنیای تلفن‌های هوشمند داشته و نزدیک به 80.4 میلیون دستگاه از تلفن‌های این شرکت کره‌ای تنها در فصل اخیر به فروش رسیده‌اند. این درحالی است که در همین فصل 30.3 میلیون دستگاه آیفون به مشتری نهایی عرضه شده است.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود