آیا نرم افزارهای تحت ویندوز 8 در ایکس باکس وان اجرا می‌شوند؟

آیا نرم افزارهای تحت ویندوز 8 در ایکس باکس وان اجرا می‌شوند؟

مایکروسافت هیچ وقت به صراحت اعلام نکرده که آیا نرم‌افزارهای ویندوز 8 روی ایکس باکس وان اجرا خواهند شد یا خیر، اما پیش از این نیز اشاراتی به امکان چنین قابلیتی شده بود. به هر حال امروز در وب سایت Dell.com و در صفحه مربوط به پیش‌خرید ایکس‌باکس وان به این موضوع اشاره شده که امکان اجرای اپلیکیشن ویندوز 8 در Xbox One وجود دارد.

همه می‌دانیم که رابط کاربری و سیستم‌عامل کنسول بازی ایکس باکس وان شباهت‌های زیادی به ویندوز 8 دارد. برخی نیز بر این باورند که سیستم‌عامل این کنسول بازی درواقع نسخه بهینه شده ویندوز 8 است که برای اجرای سریع بازی‌ها بهینه شده است. از طرفی نسل جدید کنسول بازی مایکروسافت براساس معماری x86 بنا شده و از این رو از نظر سخت‌افزاری نیز شباهت زیادی به PCها دارد.

Dell در وب سایت رسمی خود علاوه بر فروش محصولات برند Dell، نسبت به فروش محصولات دیگر کمپانی‌ها نیز اقدام می‌کند. به‌تازگی کنسول بازی Xbox One نیز در این فروشگاه اینترنتی قرار گرفته تاکاربران بتوانند این محصول را پیش خرید کنند. نکته جالب توجه‌ای که در توضیحات مربوط به ایکس باکس وان ذکر شده، قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های تحت ویندوز 8 در این کنسول بازی است.

xbox one preorder

حال باید منتظر ماند و دید که این امکان در Xbox One وجود خواهد داشت یا خیر. اگر این موضوع صحت داشته باشد می‌توان از آن به‌عنوان یک برتری نسبت به پلی ‌استیشن 4 اشاره کرد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده