ژاپن چگونه انرژی خورشیدی را جایگزین انرژی هسته ای می کند

سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۹
مطالعه 1 دقیقه
ژاپن در نظر دارد روی پروژه جدید جایگزینی انرژی خورشیدی به جای انرژی هسته ای تمرکز کند. ژاپن اعلام کرده قصد دارد ملت خود را از انرژی هسته ای بی نیاز کند و با نصب پنل های جذب انرژی خورشیدی روی ساختمان ها تا سال 2030، به کلی از انرژی هسته ای بی نیاز شود. در ادامه توضیحات کاملتری در مورد این تصمیم ژاپن و چگونگی پیاده سازی آن ارائه خواهیم کرد.
تبلیغات

به نقل از روزنامه Nikkei Bussines daily دولت ژاپن در نظر دارد استفاده از پنل های خورشیدی را در تمام ساختمان ها اجباری کند.

اگر این حکم به درستی اجرا شود، می توان ژاپن را به عنوان اولین کشوری که به صورت اساسی از انرژی هسته ای استفاده می کند، نام گذاری کرد.

این تصمیم ، با رخداد زلزله و سونامی در ژاپن و تخریب نیروگاه هسته ای فوکوشیما، شکل جدی تری به خود گرفت. ژاپن از آن پس تصمیم به تولید انرژی قابل بازیافت کرد. استفاده از این انرژی نه تنها موجب کاهش آلودگی و بی نیازی از انرژی هسته ای می شود، بلکه می تواند ژاپن را با فناوری و تکنولوژی های جدیدی روبرو کند. علاوه بر این، این انرژی به صورت فراوان و رایگان در اختیار این دولت قرار میگیرد و می تواند از آن به عنوان یک سرمایه استفاده کند.

این پروژه بسیار عظیم است و احتمالا تا سال 2030 به مرحله اجرا و سپس بهره برداری برسد.

منبع: DigitalTrends

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات