Smart Watch 2، بهتر از نسخه قبلی اما همچنان گران‌قیمت

Smart Watch 2، بهتر از نسخه قبلی اما همچنان گران‌قیمت

ساعت هوشمند سونی با معرقی در تیر ماه سال جاری، در حال طی کردن راه خود برای عرضه به‌عنوان یک محصول‌ تجاری به‌ بازارهای جهانی‌است. SmartWatch 2 با استفاده از طراحی خوب و به کار گیری مواد بسیار عالی در ساخت، از لحاظ کیفی رشد بسیار خوبی داشته است، اما این گونه محصولات در مقایسه با گذشته هوشمندتر نشده‌اند. ساعت جدید سونی نیز که به تازگی در نمایشگاه IFA برلین معرفی شد از این قاعده مستثنی نبوده و فقط با ارائه امکاناتی از قبیل ارتباط با گوشی‌های هوشمند به ‌عنوان یک ابزار جانبی، همچنان ساده باقی مانده است.

سونی قیمت بسیار بالایی را برای این ساعت هوشمند در نظر گرفته است در حالی که می‌توان از این ساعت هوشمند به‌عنوان صفحه نمایش دوم برای گوشی هوشمند یاد کرد. می‌توان به‌راحتی و با یک لمس ساده SmartWatch 2 را به گوشی هوشمند خود با استفاده از فناوری NFC متصل کرد. این ویژگی را می‌توان یکی از ویژگی‌های خوب ساعت هوشمند سونی نامید چراکه سونی وعده‌ی وجود چنین ارتباطی را نیز داده بود.شما ‌می‌توانید با برقراری ارتباط بین ساعت هوشمند و تلفن هوشمندتان از امکاناتی مانند فعال نمودن دوربین تلفن همراه استفاده کنید. شاید بتوان گفت سونی این ساعت را هوشمندتر ساخته است چراکه از لحاظ ظاهری، پایداری و استقامت دارای فاکتورهای قابل تاملی است به طوری که که نائل به دریافت گواهی‌نامه‌ی IP57 برای برخورداری از خاصیت ضد آب بودن شده و از کلید آلومینیومی روشن و خاموش موجود بر روی گوشی‌های هوشمند سری اکسپریا بهره می‌برد و در آخر نیز با داشتن بیشترین طول عمر باتری در مقایسه با رقبا به‌نوعی گوی سبقت را ربوده‌است.

صفحه نمایش 1.6 اینچی این ساعت که رزولوشن آن 2220 در 176 پیکسل است از لحاظ قابلیت خوانایی در محیط‌هایی با نور زیاد شاهد بهبودهایی بوده است، همچنین مشخصات ذکر شده از صفحه نمایش این ساعت آن را با صفحه نمایش گوشی‌های میان رده، تقریبا در یک جایگاه قرار داده است. از دیگر ویژگی‌های خوب این ساعت هوشمند، می‌توان به مجموعه‌ای از بندها اشاره کرد که در رنگ‌های متنوع و مختلف به همراه آن عرضه می‌شوند لازم به ذکر است که می‌توان این بندها را بصورت سیلیکونی یا استیل ضد زنگ نیز سفارش داد.

سونی به وعده‌ی خود عمل کرده و رابط کاربری این ساعت را به بهترین نحو ممکن طراحی کرده است بطوریکه عکس‌العمل صفحه نمایش آن در قبال دستورات لمسی بسیار سریع است. متاسفانه یکی از نقات ضعف این ساعت، کمبود اپلیکیشن‌های کاربردی برای بهره‌گیری از تمامی امکانات گنجانده شده در آن می‌‌باشد، سونی نیز با درک این ضعف در حال تشویق توسعه دهندگان به توسعه‌ی اپلیکیشن‌های بیشتر برای این گجت هوشمند است. در حال حاضر این ساعت می‌تواند به‌عنوان یک وسیله‌ی جانبی کاربردی برای استفاده از گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد..

قیمت بالای این ساعت هوشمند، بزرگترین ضعف آن می‌باشد؛ چراکه اگر کاربر تمایل به خرید آن به‌همراه بسته‌ی بندهای رنگی سیلسکونی آن داشته باشد باید مبلغ 179 یورو بپردازد، چنانچه مایل به خرید این ساعت هوشمند به‌همراه بندهای کلاسیک استیل که به رنگ مشکی آراسته شده‌اند باشید، باید مبلغ 199 یورو برای خرید آن هزینه کنید و در صورت تمایل به داشتن بندهای رنگی، باید 19یوروی دیگر به ازای هربندپرداخت کنید. سری جدید ساعت‌های هوشمند سونی از اوایل مهرماه امسال به بازار عرضه خواهند شد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده