استفن الوپ، مدیرعامل نوکیا در انتقال شرکت به مایکروسافت، سمت پایین‌تری می‌گیرد

سه‌شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۵
مطالعه 1 دقیقه
امروز صبح خبر تصاحب نوکیا توسط مایکروسافت منتشر شد و به دنبال آن پرسش‌های بسیاری درباره آینده این شرکت در ذهن همه نقش بسته است. مایکروسافت در بیانیه خود اعلام کرد که تمام 32 هزار کارمند بخش ابزارها و سرویس‌های نوکیا در سرتاسر مایکروسافت پخش خواهند شد. اما چه بر سر مدیرعامل این شرکت استفن الوپ خواهد آمد؟
تبلیغات

استفن الوپ پیش از سمت مدیریت عامل نوکیا در بخش بازرگانی مایکروسافت مشغول به کار بود و حالا پس از تصاحب این شرکت توسط مایکروسافت، او مجددا به ردموند باز می‌گردد و در سمت مدیریت بخش ابزارها و سرویس‌ها مشغول به کار می‌شود.

اما نوکیا برای آنچه از این شرکت پس از تصاحب توسط مایکروسافت باقی می‌ماند، مدیرعامل جدیدی انتخاب خواهد کرد. هیئت مدیره‌ی نوکیا رسما در بیانیه خود اذعان داشته که جانشین دائمی برای استفن الوپ انتخاب خواهد کرد.

الوپ در مایکروسافت سمت پایین‌تری نسبت به آنچه در نوکیا داشته، اختیار می‌کند، اما باز هم ابزارهای موبایل مایکروسافت تحت مدیریت او طراحی و تولید خواهند شد.

انتظار می‌رود مدیران ارشد و تاثیر گذار نوکیا شامل Jo Harlow, Chris Weber, Juha Putkiranta و Timo Toikkanen نیز به همراه الوپ به مایکروسافت بپیوندند. اما مدیر ارش بخش طراحی نوکیا، Marko Ahtisaari این شرکت را تا 30 نوامبر ترک خواهد کرد.

باید منتظر ماند و دید این تغییرات برای آینده محصولات نوکیا و اکوسیستم ویندوز فون مفید خواهد بود یا خیر؟ نظر شما در این باره چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات