افشای تصاویر ناامید کننده از ساعت هوشمند سامسونگ‎

افشای تصاویر ناامید کننده از ساعت هوشمند سامسونگ‎

واکنش شما پس از مشاهده‌ی اولین عکس‌های منتسب به Galaxy Gear سامسونگ که دقایقی پیش فاش شده، چیست؟ انتشار این عکس‌ها به‌عنوان ساعت هوشمند سامسونگ در فاصله چند روز مانده به معرفی آن، موجی از ناامیدی را در ما ایجاد کرده‌ است.

اولین تصوری که با دیدن این تصاویر به ذهن ما خطور کرد، احتمال تعلق این تصاویر به یکی از پیش‌نمونه‌های تولیدی توسط سامسونگ می‌باشد. اما شواهد و قراین موجود حاکی از لو رفتن تصاویر واقعی از Galaxy Gear می‌باشند. بهترین توصیفی که می‌توان از این وسیله داشت شبیه دانستن آن به یکی از بدترین مدل‌های موجود در مجموعه‌ی ساعت‌های معمولی برشمرد.

اندازه‌ی صفحه نمایش ساعت هوشمند موجود در تصویر چیزی در حدود ۳ اینچ است که با اندازه‌ی مطرح شده در شایعات موجود پیرامون صفحه‌ی نمایش 2.5 اینچی Galaxy Gear با رزولشن 320 در 320 پیکسل همخوانی دارد. با توجه به مربع بودن صفحه نمایش، حاشیه‌هایی در قسمت بالا و پایین  آن تعبیه شده تا این وسیله هر چه بیشتر به سری تلفن‌های هوشمند Galaxy شباهت داشته باشد. با توجه به اینکه شخص افشا کننده این اطلاعات یک خانم می‌باشد، صراحتا عنوان کرده که این ساعت برای مردان طراحی شده است، زیرا ابعاد آن به هیچ وجه برای استفاده‌ی بانوان مناسب نیست ولی صراحتا باید عنوان کرد که استفاده از این وسیله با این طراحی برای هیچ کس مناسب نیست! البته هنوز مشخص نیست که این تصاویر واقعی باشند یا خیر. با توجه به تصاویر می‌توان استباط کرد که هدف سامسونگ ایجاد شباهت هرچه بیشتر این محصول با سری تلفن‌های هوشمند گلکسی می‌باشد، ولی باید اذعان داشت که این سیاست نمی‌تواند همیشه موفق باشد.

بنابر اطلاعات حاصله، بسیاری از قابلیت‌های این ساعت هوشمند برای سنجش سلامتی انسان طراحی شده‌اند؛ بطوریکه قابلیت اتصال به نرم افزار Samsung S Health را داراست. با توجه به وجود شمارنده ضربان که می‌تواند اطلاعات خود را با اطلاعات گام‌شمار و محاسبه‌گر کالری ترکیب نماید، قادر است وضعیت جسمانی و سلامتی شما را تحلیل و بررسی نماید. لازم به ذکر است که احتمالا اطلاعات مربوط به میزان کالری مصرف شده‌ی کاربر با استفاده از ثبت تصاویر از غذاهای مصرف شده، توسط یک دوربین 4 مگاپیکسلی محاسبه می‌شود.

همچنین بنابر اطلاعات افشا شده امکان مشاهده لیست تماس‌ها و همچنین برقراری تماس با استفاده از گوشی‌های سامسونگی در این ساعت هوشمند تعبیه شده‌ است. نکته‌ی مبهم در این بین سازگاربودن این دستگاه با سایر تلفن‌های هوشمند می‌باشد که هنوز اشاره‌ای به آن نشده است. همچنین این وسیله قادر به پردازش فرامین صوتی صادر شده از S Voice سامسونگ خواهد بود  و به همراه اپلیکیشن‌های مربوط به کنترل سلامتی و اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی عرضه خواهد شد. همچنین برای سهولت در دسترسی به امکانات تعبیه شده در این ساعت هوشمند می‌توان با کشیدن انگشت روی صفحه لمسی آن به سمت چپ یا راست به گالری تصاویر و دوربین نیز دسترسی پیدا کرد.

عمر باتری این ساعت مچی چیزی در حدود ده ساعت اعلام شده که برای یک ساعت هوشمند بسیار کم است و این یک ضعف بسیار بزرگ برای تمامی ساعت‌های عرضه شده می‌باشد. وجود امکاناتی از قبیل کنترل سلامتی در یک ساعت هوشمند بسیار مناسب و کارآمد به نظر می‌رسند، اما بدون شک مصرف باتری توسط شمارنده ضربان و گام‌شمار بسیار بالا خواهد بود.

برای دریافت اطلاعات واقعی باید تا سه روز دیگر صبر کرد تا سامسونگ این محصول نوپا را در نمایشگاه IFA برلین رسما معرفی نماید. اما فعلا می‌توان امیدوار بود که این ساعت، نسخه نهایی ساعت هوشمند سامسونگ نباشد!

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده