طرح مفهومی از «چاپگر پشته‌ای» که بر روی ستونی از کاغذ‌ها قرار می‌گیرد

طرح مفهومی از «چاپگر پشته‌ای» که بر روی ستونی از کاغذ‌ها قرار می‌گیرد

اصولاً مشاهده کارکرد چاپگرها، جذابیت چندانی ندارد. اما مخترع خلاقی به نام موگی یاماموتو (Mugi Yamamoto)، پرینتری اختراع کرده که با پرینتر‌های متداول تفاوت دارد. این دستگاه که چاپگر پشته‌ای (Stack Printer) نامیده شده است، جایی برای ذخیره کاغذ ندارد و برای استفاده در سازمان‌ها طراحی شده است. در ادامه با این خبر کوتاه از زومیت همراه باشید.

شاید دستگاه یاماموتو یک اختراع و محصول جدید نباشد و بهتر باشد آن را یک محصول بهبود یافته نامید. بر خلاف دستگاه‌های مجهز به سینی‌های مختلف، چاپگر پشته‌ای یاماموتو به جای اینکه از سینی (Tray) برای ذخیره کاغذ استفاده کند، بر روی ستونی از کاغذها قرار می‌گیرد و از بالای پشته، یکی‌یکی کاغذها را بلعیده و با سمت پایین ستون حرکت می‌کند. همین ویژگی چاپگر پشته‌ای علاوه بر حمل آسان باعث می‌شود که تغذیه کاغذ کار راحت‌تری باشد.

این چاپگر برای سازمان و شرکت‌هایی که استفاده زیادی از چاپگر دارند بسیار مفید خواهد بود. یاماموتو ماه‌ها بر روی نمونه اولیه این چاپگر کار کرد و حالا با نهایی شدن طرح اولیه، به دنبال اسپانسر برای تولید انبوه و تجاری آن است. باید دید آینده این محصول خلاقانه به چه چیزی ختم می‌شود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده