کینکت و تبدیل هر سطحی به نمایشگر لمسی

کینکت و تبدیل هر سطحی به نمایشگر لمسی

به کمک یک ویدیو پروژکتور، یک نرم افزار کامپیوتری و یک کینکت می‌توان هر سطحی، حتی دیوار اتاقتان را به نمایشگری لمسی تبدیل کنید. راهی ارزان و به صرفه برای تهیه‌ی نمایشگرهای غول آسای لمسی. در ادامه‌ی مطلب و نگاهی به چگونگی این طرح و توسعه دهندگان آن با ما همراه باشید.

پاتریک ورتز، یکی از مدیران بخش توسعه‌ی گروه ساختمان سازی Walsh، همیشه به دنبال طرح‌هایی جدید و خلاقانه بود تا بتواند به شیوه‌ای موثرتر با مشتریان تعامل داشته و مدل سازی دیجیتال (BIM) یکی از بهترین روش‌ها برای یافتن سلیقه‌ی مشتری و ارائه طرح‌های پیشنهادی خود به آن‌ها است. ورتز، همیشه به دنبال راهی برای عرضه بهترین طرح ممکن بود تا بتواند نزدیک‌ترین حالت به نظر مشتری را سریع و بدون دردسر بیابد.

سرانجام او وقتی در حال جستجو در اینترنت بود، به مقاله‌ای جالب در مورد نرم افزار Ubi برخورد که توسط شرکت Ubi Interactive ساخته شده است. فرآیند کار بدین صورت بود که تنها با استفاده از نرم افزار ویژه‌ی Ubi، یک کینکت مایکروسافت نسخه‌ی ویندوز و یک پروژکتور در هر اندازه یا مدلی، می‌توانستید هر سطحی را از دیوار اتاق خوابتان گرفته تا کف خیابان، به یک نمایشگر لمسی تبدیل کنید.

ورتز به سرعت دریافت که این همان چیزی است که به دنبالش بوده، بنابراین با مسئولان Ubi به مذاکره پرداخت و ضمن ابراز هیجان از محصول بسیار جالب آن‌ها، خواست تا قرار ملاقاتی بگذارند تا او بتواند به روش خودش نرم افزار را تست کند. پس بی‌درنگ به سیاتل پرواز کرد و پس از چند ساعت بررسی دقیق و مطابقت آن با نیازهای کاری خود، قانع شد که این محصول  قطعا به او کمک خواهد کرد.

حالا او می‌توانست محیط‌های گوناگون و انواع سازه و طراحی را برای مشتریان در فضایی تعامل پذیر به نمایش بگذارد، و مشتریان هم می‌توانند به راحتی در میان دیوار‌ها گشت بزنند و تغییرات مورد نظر خودشان را پیاده کنند، نقشه‌های سه بعدی را مشاهده کرده و قبل از ساخته شده ساختمان‌شان، آن را از نزدیک ببینند.

تصور کنید که شما از مهندس و پیمان کار می‌خواهید که نقشه کار را به شما نشان دهد. او شما را به پای یک نمایشگر بزرگ می‌برد که نقشه‌ی بزرگ خانه در آن نقش بسته و می‌توانید با لمس هر قسمت، مدل سه بعدی ساخته شده‌ی آن را در پیش روی خود دیده، و نمای و طرح کلی آن را پیش از ساخته شدن مرور کنید.

این فناوری نه فقط در امور نقشه کشی و ساختمان سازی، بلکه در هر صنعت و حرفه‌ای می‌تواند کارایی داشته و کارها را خیلی آسان‌تر و البته نتیجه را قابل قبول‌تر کند.

ایوان کالینز، یکی از مهندسان دانشگاه پلی‌تکنیک کالیفرنیا هم از Ubi برای برگزاری یک نمایشگاه استفاده کرد. او می‌گوید:

به جای نمایش مجموعه‌ای از اسلایدها و توضیحاتی که ممکن است برای همه جالب نباشد، حضار می‌توانند خود اطلاعات را بکاوند و با استفاده از نمایشگرهای بزرگ تعامل پذیر، طرح را خود از نزدیک بررسی کنند.

ممکن است تهیه‌ی نمایشگری با اندازه‌ی دلخواه تا 10000 دلار هم هزینه در بر داشته باشد، اما حالا می‌توان تنها با استفاده از یک کینکت 250 دلار و یک پروژکتور ارزان قیمت، کار را تمام کرد.

گذشته از استارت-آپ‌های کوچک، شرکت‌های بزرگ دنیا از قبیل مایکروسافت، نایک و اینتل هم از این نرم افزار استفاده می‌کنند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده