مایکروسافت قیمت سرفیس Pro را نیز 100 دلار کاهش داد

مایکروسافت قیمت سرفیس Pro را نیز 100 دلار کاهش داد

مایکروسافت چندی پیش قیمت سرفیس RT را حدود 150 دلار کاهش داد، تا موجودی انبارهای خود را خالی کند و فضا را برای عرضه نسل بعدی سرفیس مهیا کند. حال گزارش شده که قیمت سرفیس پرو نیز حدود 100 دلار ارزان شده است تا این کامپیوتر / تبلت هیبریدی مایکروسافت با قیمت 899 دلار برای نسخه 128 گیگابایت به فروش برسد.

مایکروسافت قیمت نسخه 128 گیگابایت تبلت Surface Pro را به 899 دلار کاهش داده است. تبلت سرفیس پرو مجهز به پردازنده Core i5 از خانواده Ivy Bridge اینتل است و انتظار می‌رود غول نرم‌افزاری دنیا به‌زودی نسخه بروز شده آن را با پردازنده نسل جدید اینتل یعنی Haswell معرفی کند. در همین راستا احتمالاً مایکروسافت قصد دارد تا موجودی فعلی تبلت خود را به فروش برساند و تنها راه چاره نیز ایجاد جذابیت با ارائه تخفیفات قابل ملاحظه است.

اگر سرفیس Pro به پردازنده Haswell تجهیز شود، طول عمر باتری آن به مراتب بهبود خواهد یافت و شاید بزرگ‌ترین مشکل آن مرتفع شود.

مایکروسافت چندی پیش قیمت تبلت سرفیس RT خود را نیز 150 دلار کاهش داد تا از 500 دلار به 350 دلار برسد.

مایکروسافت با معرفی تبلت‌های خانواده سرفیس، گام بزرگ و برجسته‌ای را برای ورود به بازار تبلت‌ها برداشت، اما گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه دوم سال جاری این شرکت و اعلام ضرر 900 میلیون دلاری به دلیل تنظیم موجود تبلت سرفیس RT به وضوح نشان می‌دهد که این کمپانی تا اینجای کار موفق نبوده است و تبلت‌های سرفیس آنطور که باید و شاید مورد توجه کاربران قرار نگرفته‌اند.

حتی گزارش شده که کل درآمد بخش سرفیس مایکروسافت به رقم 853 میلیون دلار خلاصه می‌شود. برای مقایسه بهتر لازم است بدانید که بخش آیپد اپل با وجود کاهش میزان فروش آیپد، به 25 میلیارد دلار رسیده است.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا مایکروسافت با بکارگیری پردازنده‌های Haswell و رفع مشکلات نسل اول تبلت‌های خود، قادر خواهد بود تا نظر مخاطبان را به خود جلب کند یا خیر.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده