دوربین 10 مگاپیکسلی تلفن Moto X موتورولا قادر به ضبط ویدیو 1080p با نرخ 60fps است

دوربین 10 مگاپیکسلی تلفن Moto X موتورولا قادر به ضبط ویدیو 1080p با نرخ 60fps است

فردا تلفن Moto X موتورولا رسما معرفی می‌شود، تلفنی که محصول مشترک گوگل و موتورولا است و در طراحی نرم افزار و سخت افزار آن غول جستجوگر دنیا تاثیر گذار بوده است. طی هفته‌های اخیر اطلاعات بسیاری در رابطه با این تلفن فاش شد و امروز نیز مشخص گردیده که دوربین 10 مگاپیکسل آن قادر به ضبط ویدیو 1080p با نرخ 60 فریم در ثانیه است و به لطف استفاده از فناوری Clear Pixel بازده بسیار خوبی را در عکس برداری در نور کم دارد.

براساس گزارش تیلر ویبرلی، سردبیر سابق Android and Me، تلفن Moto X موتورولا مجهز به سنسور دوربین 10 مگاپیکسلی Clear Pixel است که سایز هر پیکسل آن 1.4 میکرون می‌باشد. برای مقایسه می‌توان به سنسور دوربین گلکسی اس 4 اشاره کرد که ابعاد پیکسل‌ها در آن 1.1 میکرون متر است. البته ابعاد سنسور بکار رفته در Moto X از HTC One با 2 میکرون متر کوچک‌تر است. ترکیب پیکسل‌های بزرگ به همراه فناوری Clear Pixel باعث ارتقاء کیفیت عکس برداری Moto X در محیط‌های کم نور می‌شود.

قابلیت بسیار جالب و ارزشمند درباره دوربین Moto X مربوط به توانایی آن در ضبط ویدیو 1080p با نرخ 60 فریم در ثانیه است که اگر حقیقت داشته باشد برای اولین بار در دنیای تلفن‌های هوشمند میسر می‌شود. شاید این دوربین قادر به ضبط ویدیو 720p با نرخ 120 فریم در ثانیه نیز باشد که در این صورت شگفتی ساز خواهد شد!

گفته می‌شود Moto X در حالت فیلم برداری، با ترکیب اطلاعات مربوط به هر 4 پیکسل میزان نویز ویدیو را کاهش داده و فیلم‌های واضح‌تری را ضبط می‌کند.

فردا با زومیت همراه باشید تا بطور کامل با Moto X، محصول مشترک گوگل و موتورلا آشنا شویم.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده