همکاری سونی و پاناسونیک برای ساخت دیسک نوری با ظرفیت 300 گیگابایت

همکاری سونی و پاناسونیک برای ساخت دیسک نوری با ظرفیت 300 گیگابایت

دو شرکت سونی و پاناسونیک در نظر دارند به طور مشترک اقدام به توسعه فناوری ساخت دیسک نوری با ظرفیت 300 گیگابایت نمایند. این دیسک نوری قرار است تا پایان سال 2015 میلادی وارد بازار شود. این اقدام باعث خواهد شد تا بسیاری از کاربران برای ذخیره کردن اطلاعات خود از این دیسک‌ها استفاده نمایند.

پاناسونیک روز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که هدف اصلی دو شرکت این است که بتوانند تا پایان سال 2015 از این دیسک نوری پرده‌برداری نمایند.

این محصول، کاربران حرفه‌ای را هدف قرار داده و مناسب کسب و کارهایی است که نیاز به ذخیره نمودن حجم زیادی از اطلاعات برای مدت طولانی دارند.

سونی از همین الان اقدام به بازاریابی این محصول نموده است. به عنوان مثال، این شرکت اکنون صنعت تولید ویدیو را به عنوان یک مشتری مهم، هدف قرار داده است. دیتاسنترها نیز از دیگر مشتریان پروپا قرص این فناوری خواهند بود زیرا به طور دائم نیاز به ذخیره نمودن حجم زیادی از داده بر روی حافظه‌های ذخیره سازی دارند.

سخنگوی کمپانی پاناسونیک در این زمینه می‌گوید:

این دیسک‌های نوری می‌توانند حتی در شرایط محیطی گوناگون مانند نور زیاد، گرما، گرد و خاک، رطوبت و... سالم بمانند و اطلاعات آن‌ها از بین نرود. همچنین می‌توان در هر زمان ممکن، بر حجم اطلاعات موجود بر روی این دیسک‌ها افزود.

اگر بخواهیم یک مقایسه کوچک بین دیسک‌های نوری موجود و این دیسک انجام دهیم باید بگوییم که می‌توان بر روی دیسک‌های بلو-ری تا حداکثر 50 گیگابایت اطلاعات ذخیره کرد؛ اما ظرفیت این دیسک نوری شش برابر ظرفیت دیسک‌های رایج امروزی یا 300 گیگابایت می‌باشد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده