چرا گوگل بدنبال از میان برداشتن iPhone نیست؟

چرا گوگل بدنبال از میان برداشتن iPhone نیست؟

روزنامه نگارن رقابت های مختلفی را بین محصولات اندروید گوگل و iOS اپل شکل می دهند و گوگل را به دنبال غلبه کامل بر iPhone و خارج کردن اپل از میدان می دانند ولی در حقیقت گوگل به دنبال ترافیک بالاتر و گسترش بیشتر موتور جستجوی Google است و در حال حاضر کاربران iPhone و iPad هزاران هزار بازدید روزانه از این موتور جستجو دارند.

Daniel Alegre مدیر قسمت آسیا و اقیانوسیه گوگل در این رابطه به AdNews گفته است:

هر زمان که iPhone موفق شود، گوگل موفق شده است. من هیچ وقت نگاهم رقابت بین Android با iPhone نیست. iPhone همیشه نقش بزرگی در رشد گوگل داشته است. در واقع از رشد iPhone، گوگل نیز سود می برد.

صحبت های Daniel Alegre به نظر منطقی می رسد، در حال حاضر اگر مجموع کاربران سیستم عامل iOS یعنی تلفن های iPhone و تبلت های iPad را جمع کنیم از کل کاربران Android بیشتر خواهد شد. گوگل نیز به دنبال از میان برداشتن اپل و کسب رتبه اول بین سیستم عامل های موبایل نیست.

گوگل پیش تر اعلام کرده بود که iPhone نقش کلیدی در رشد موتور جستجوی گوگل در موبایل ها دارد. البته اگر گوگل می توانست iPhone را از میان بردارد و Android را جایگزین کند باز هم شرایط برای موتور جستجوی گوگل تفاوتی نمی کرد. و تمام ترافیک جستجو از آن گوگل می شد. شاید اظهارات جدید گوگل در راستای شایعات مبنی بر توافق اپل و مایکروسافت برای استفاده از موتور جستجوی Bing به جای Google مطرح شده است و گوگل نمی خواهد ترافیک عظیم کاربران iOS را از دست دهد.

منبع: PC World

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده