مایکروسافت ویندوز مخصوص تبلت ها را به نمایش گذاشت

مایکروسافت ویندوز مخصوص تبلت ها را به نمایش گذاشت

مایکروسافت درحالی نسخه 10 اینترنت اکسپلور را در کنفرانس MIX به نمایش گذاشت که هنوز اخبار IE 9.0 در وب سایت های مختلف فناوری داغ هستند. اما مایکروسافت علاوه بر IE 10 نسخه ای از ویندوز را به نمایش گذاشت که برروی پردازنده های ARM قابل اجراست. پردازند های ARM در تبلت ها و تلفن های همراه هوشمند بکارگرفته می شوند.

Windows برای ARM

مایکروسافت در کنفرانس MIX، اینترنت اکسپلور 10 را برروی نسخه ای از ویندوز به نمایش گذاشت که برروی کامپیتور مجهز به پردازنده Nvidia Tegra 2 اجرا شده بود. این بدین معناست که مایکروسافت توانسته ویندوز مخصوص تبلت ها را آماده نمایش کند.

Windows 8 for ARM

تا به امروز تعداد کمی از تبلت ها با سیستم عامل ویندوز عرضه شده اند که همگی گران تر از تبلت های اپل و اندروید هستند دلیل آن نیز نیاز به سخت افزار قوی تر و عدم اجرای ویندوز 7 برروی پردازنده های ARM (پردازنده تلفن های هوشمند و تبلت ها) است. اما به نظر می رسد مایکروسافت بخش زیادی از روند تولید ویندوز مخصوص ARM را تمام کرده است و به زودی شاهد تبلت های مجهز به Windows 8 خواهیم بود.

Internet Explorer 10

Dean Hachamovitch در کنفرانس خبری MIX ضمن معرفی IE 10.0 مهمترین قابلیت این مرورگر را در پشتیبانی کامل از HTML5 اعلام کرد. او در این رابطه گفت: در حال حاضر بهترین تجربه صفحات وب HTML5 با IE 9.0 و Windows 7 میسر می شود و وب سایت ها می توانند از تمام قدرت HTML5 برای ایجاد صفحات مدرن و پرمحتوا استفاده کنند. اما در Internet Explorer 10 ما قصد داریم مواردی را اضافه کنیم که طراحان وب بتوانند پا را فراتر بگذارند.

Internet Explorer 10 از استانداردهای بیشتری از CSS3 مانند "Gradients در پس زمینه" پشتیبانی می کند. طراحان می توانند پیش نمایش اینترنت اسپلور 10 را از این آدرس دانلود کنند. قرار است هر 12 هفته یکبار کد بروز شود.

منبع: Toms Hardware

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده