استراتژی مدیرعامل جدید گوگل: تمرکز بر شبکه‌های اجتماعی

یک‌شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۱:۰۵
مطالعه 2 دقیقه
مدیرعامل جدید گوگل یک موضوع را بصورت شفاف بیان کرده است و آن هم تمرکز گوگل بر شبکه‌های اجتماعی است. Larry Page تنها یک روز پس از کسب سمت مدیرعاملی گوگل در بیانیه داخلی این شرکت اعلام کرده که پاداش کارمندان گوگل تنها در صورت موفقیت این شرکت در شبکه‌های اجتماعی پرداخت خواهد شد.
تبلیغات

بیانیه داخلی گوگل که به بیرون شرکت درز کرده، توسط وب سایت Business Insider منتشر شده است، براساس این بیانیه اگر گوگل در زمینه یکپارچه سازی ارتباطات، به اشتراک‌گذاری و شناسایی محصولات موفق شود، پاداش کارمندان تا 25 درصد افزایش می یابد ولی اگر گوگل به این هدف دست نیابد، پاداش کارمندان گوگل تا 25 درصد کاهش خواهد یافت.

این بیانیه بصورت شفاف نشان می‌دهد که موضوع شبکه‌های اجتماعی به چه میزان برای گوگل اهمیت دارد.

در ماه های اخیر شایعات مختلفی در رابطه با سیاست‌های گوگل برای ایجاد شبکه اجتماعی بیان شده است برخی پیشنهاد کرده‌اند که گوگل ابزاری مشابه Like فیس بوک ایجاد کند برخی دیگر پیش بینی می‌کنند که گوگل روی بازی‌های تحت شبکه یا اضافه کردن امکانات اجتماعی بیشتر به سرویس‌های فعلی خود مانند نقشه یا موتور جستجو تمرکز خواهد کرد.

از بیانیه Larry Page برداشت می‌شود که مدیرعامل گوگل از تمام کارمندان خود می‌خواهد که در این زمینه فعالیت کنند تا این شرکت رتبه یک شبکه‌های اجتماعی را از آن خود کند.

در حال حاضر Facebook به تنهایی آنقدر بزرگ شده که رقیب جدی گوگل باشد. فیس بوک با بیش از 500 میلیون کاربر، بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی دنیاست و به تنهایی خطر بزرگی برای گوگل به شمار می‌رود. گوگل تمایل دارد کاربران اینترنت بیشتر وقت خود را صرف سرویس‌های این شرکت کنند.

با پیوستن مایکروسافت به فیس بوک و یکپارچگی سرویس‌ها و نرم افزارهای این شرکت با این شکبه اجتماعی، شرایط برای گوگل خطرناک تر از پیش شده است.

لری پیج مدیرعامل گوگل، Vic Gundotra را به‌عنوان معاون ارشد اجتماعی گوگل معرفی کرد. Vic Gundotra پیش تر در مایکروسافت بعنوان مدیر کل مشغول بکار بود و یکی از برجسته ترین مدیران این شرکت به شمار می رفت او توانایی بسیار بالایی در ساخت ارتباطات دارد و در واقع او یکی از باتجربه ترین افراد در پروژه های شبکه اجتماعی است.

در حال حاضر برنامه دقیق گوگل در زمینه شبکه اجتماعی هنوز مشخص نیست ولی بدون شک امسال شاهد تمرکز شدید این شرکت در این زمینه خواهیم بود.

منبع: PC World

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات