ال‌جی، شریک اصلی ARM در تولید و استفاده از سری پردازنده‌های Cortex-A50

ال‌جی، شریک اصلی ARM در تولید و استفاده از سری پردازنده‌های Cortex-A50

شرکت ARM، اعلام کرد که مجوز استفاده و تولید پردازنده‌های سری Cortex-A50 و همچنین نسل بعدی GPU این شرکت که تحت نام Mali طراحی و تولید شده را به کمپانی ال‌جی داده است و از این به بعد این کمپانی کره‌ای به عنوان شریک اصلی ARM محسوب خواهد شد. در ادامه با زومیت همراه باشید.

سخنگوی کمپانی ال‌جی می‌گوید:

این قراداد به این معنی است که ما از این به بعد مجوز دسترسی به تکنولوژی، با بالاترین عملکرد در زمینه CPU و GPU که تنها در اختیار ARM بود را خواهیم داشت و می‌توانیم با استفاده از آن، محصولاتی را تولید نماییم که جهت بازار را به نفع ما تغییر خواهند داد.

وی همچنین گفته:

این اولین همکاری مشترک ما نیست، ال‌جی قبلا هم در طی یک همکاری توانسته بود مجوز استفاده از پردازنده‌های Cortex و همچنین واحد پردازش گرافیکی، Mali، را در تولید تکنولوژی سیستم -روی-یک-چیپ خود کسب کرده و آن‌را اجرایی نماید.

پروژه Cortex-A50 در اصل در اکتبر 2012 شروع شد و هدف آن فراهم آوردن یک بستر مناسب برای اجرای برنامه‌های 32 و 64 بیتی است. این خانواده از پردازنده‌های ARM در اصل، نسل‌های کم مصرف دیگر ARM مانند Cortex-A57 و Cortex-A53 را نیز شامل می‌شود و کمپانی طراح تضمین کرده که Cortex-A50 به راحتی، طیف وسیعی از اعمال، از کنترل‌های حرکتی و ژستی گرفته تا بازی‌هایی با گرافیک خارق‌العاده را با بیشترین قدرت اجرا خواهد کرد.

شرکت ARM در بیانیه ماه اکتبر سال گذشته خود اعلام کرد که:

پردازنده‌های سری‌ Cortex-A50، پردازنده‌هایی شگفت‌انگیز بر مبنای معماری 32 بیتی و با قابلیت پشتیبانی از دستورات 64 بیتی می‌باشند. در این مجموعه، Cortex-A57 و همچنین Cortex-A53 می‌توانند به صورت مستقل از هم به فعالیت پرداخته و یا با یکدیگر به صورت یکپارچه آن هم تحت معماری big-LITTLE این شرکت فعالیت نمایند که این موضوع به افزایش چشمگیر کارایی و همچنین کاهش مصرف انرژی منجر خواهد شد.

به هر حال امضای این قرارداد به نفع ال‌جی خواهد بود. زیرا این کمپانی می‌تواند از تجربیات و تکنولوژی‌های ارزشمند ARM به نحو احسن در محصولات خود استفاده نماید و بتواند در این بازار شلوغ و پر هیاهو حرفی برای گفتن داشته باشد.

نظر شما در مورد این قرارداد چیست؟ آیا به این زودی‌ها شاهد محصولاتی انقلابی از ال‌جی خواهیم بود؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید