بزرگترین عکس از فضای داخلی در جهان با وضوح 40 گیگاپیکسل

پنج‌شنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۰ - ۰۹:۴۰
مطالعه 1 دقیقه
عکاس این عکس بسیار بزرگ Jeffrey Martin همان موسس سایت 360Cities است او به تازگی و با استفاده از دوربین Canon 550D و لنز 200 میلی متری، بزرگترین عکس تاریخ از فضای داخل یک ساختمان را گرفته است. پیش تر عکس های بزرگتر از مناظر طبیعی و فضای خارجی گرفته شده بود ولی این عکس بزرگترین تصویر 360 درجه یا پانوراما از یک فضای داخلی است. این عکس 40 گیگاپیکسلی از کتابخانه ایی با معماری قرن 18 در پراگ، کشور چک گرفته شده است.
تبلیغات

عکاسی این هنر، 5 روز و با کمک کنترلر روباتیک دوربین به طول انجامیده است. عکاس این هنز 2,947 عکس از این فضا گرفته است و سپس با متصل کردن آنها به یکدیگر یک عکس 360 درجه خلق کرده است. حدود یک روز پردازش نرم افزاری تصاویر طول کشیده است و 111 ساعت وقت صرف شده تا تصاویر به یکدیگر متصل شوند. در نهایت نیز حدود 20 ساعت در نرم افزار فتوشاپ زمان صرف شده تا نتیجه نهایی شکل گیرد. نتیجه نهایی یک عکس با وضوح تصویر 40 گیگاپیکسل و با حجم 283 گیگابایت است.

شما هم می توانید نتیجه نهایی این اثر هنری را در وب سایت 360 Cities مشاهده نمایید البته متاسفانه بدلیل فیلتر شدن سرویس S3 آمازون و قرار داشتن این فایل برروی این Cloud می بایست از سد آن بگذرید تا بتوانید تصویر را مشاهده نمایید.

منبع: PetaPixel

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات