موسس جاوا، جیمز گاسلینگ به گوگل پیوست

سه‌شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۹
مطالعه 2 دقیقه
جیمز گاسلینگ، برنامه‌نویس مطرح دنیا که جاوا را در Sun Microsystem خلق کرد، به گوگل همان شرکتی که توسط اوراکل متهم به کپی کدهای جاوا و استفاده در سیستم عامل اندروید شده بود، پیوست.
تبلیغات

جیمز آرتور گاسلینگ در وب لاگ رسمی خود نوشته است: هنوز مشخص نیست در چه زمینه ای قرار است مشغول شوم ولی ترجیح می دهم در بخشی از همه امور فعالیت کنم. زمانی که Oracle شرکت Sun Microsystem را از آن خود کرد، Gosling نمی خواست به این شرکت بپیوندد.

Gosling سیاست‌های اوراکل را نمی پسندید و به Larry Ellison مدیرعامل این شرکت، لقب فرمانروای تاریکی داده بود. او گفته است: "در جلسه یکی شدن دو شرکت Sun و Oracle همان مکانی که ما در حال پخته شدن در رابطه با شرایط امتیازهای مابین Sun و Google بودیم، ما می توانستیم درخشش چشم های وکیل اوراکل را مشاهده کنیم."

همان‌طورکه پیش‌تر اعلام کردیم اوراکل از گوگل برای عدم رعایت حق کپی رایت و استفاده از الگوهای جاوا در سیستم عامل اندروید شکایت کرده بود، اندروید از نرم‌افزاری به نام Dalvik که بسیار شبیه به جاواست استفاده کرده است. مزیت اصلی استفاده از جاوا، محافظت کردن از نرم افزار درمقابل سخت افزارهای مختلف مانند پردازنده‌های گوناگون است. بدین ترتیب یک نرم افزار روی سخت افزارهای مختلف و وسایل الکترونیکی متفاوت به خوبی کار می‌کند.

Gosling حدود یک سال است که برای خود کار می‌کند او در وب لاگ شخصیش نوشته است: "یکی از سخت ترین کارها در زندگی انتخاب کردن است. نه گفتن به موقعیت‌های خوب، برای من بسیار دشوار بود."

منبع: CNET

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات