نوکیا در حال آزمایش تلفن لومیا با دوربین 41 مگاپیکسلی PureView است

نوکیا در حال آزمایش تلفن لومیا با دوربین 41 مگاپیکسلی PureView است

مدت‌ها است که شایعه به کارگیری سنسور قدرتمند 41 مگاپیکسلی تلفن نوکیا 808 در سری لومیا به گوش می‌رسد و اخیراً نیز شواهد بسیاری مبنی بر تلاش نوکیا نسبت به اضافه کردن دوربین 41 مگاپیکسلیPureView به سری جدید لومیا بدست آمده بود. حال GSMI گزارش کرده که مراحل اولیه ساخت لومیا مجهز به این دوربین پایان یافته و نوکیا در حال انجام آزمایش‌ها مختلف روی پرچم‌دار جدید خود است.

دنیای ویندوز فون به‌زودی شاهد پرچم‌دار جدید نوکیا با دوربین خارق‌العاده Pureview خواهد بود، دوربینی که همگی با کیفیت تصویر فوق‌العاده آن و بازده بسیار خوبش در عکس‌برداری در نور کم آشنا هستیم. نوکیا در لومیا 920 نیز از دوربین پیورویو استفاده کرده بود اما آن دوربین 920 تنها بخشی از فناورهای‌ Pureview را ارائه می‌کرد و به دلیل بزرگ‌ بودن ابعاد سنسور 41 مگاپیکسلی Pureview واقعی، امکان استفاده از آن در لومیا 920 وجود نداشت. حال به نظر می‌رسد که فنلاندی‌ها توانسته‌اند ابعاد سنسور را نیز کوچک‌تر کنند تا در پرچم‌دار بعدی ویندوز فون جا شود.

مقاله مرتبط:

در ادامه این گزارش آمده است که پرچم‌دار بعدی نوکیا در 2 نسخه متفاوت یکی با پردازنده 2 هسته‌ای و دیگری با پردازنده قدرتمند 4 هسته‌ای Snapdragon 800 راهی بازار خواهد شد. اگر این خبر راست باشد، این اولین تلفن ویندوزی دنیا خواهد بود که به پردازنده 4 هسته‌ای تجهیز می‌شود. بدین‌ترتیب طرفداران نوکیا و ویندوز فون همچون علاقمندان به iOS و اندروید قادر به تجربه تراشه‌های سریع 4 هسته‌ای خواهند بود، نیازی که در حال حاضر تقاضای زیادی برای آن وجود دارد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده