بازی های کامپیوتری باعث افزایش توانایی‌های شما می‌شوند

دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
بر طبق جدید ترین تحقیقاتی که انجام گرفته است، بازی کردن می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر عملکر مغز شما بگذارد. حتی برخی از آن‌ها مانند بازی های ساخت شرکت Nintendo اختصاصا برای همین امر ساخته می‌شوند. با بازی کردن به طور روزانه قابلیت های شما در حل معماهای گوناگون یا انجام اعمال مختلف ریاضی پرورش می‌یابد؛ درست مانند تقویت وضعیت فیزیکی و ماهیچه‌ای بدن با دوچرخه سواری به صورت روزانه.
تبلیغات

چی مینگ اوئی (Chie-Ming Oei) و مایکل دونالد (Michael Donald) از دانشگاه فناوری Nanyang در سنگاپور برای انجام آزمایشی پنج نفر را از میان کسانی که چندان اهل بازی کردن نبودند انتخاب کردند. به هر یک از آن‌ها یک تلفن هوشمند با یک بازی بر روی آن دادند و از آن‌ها خواستند که برای یک ماه به صورت روزانه و پنج روز در هفته به مدت یک ساعت به بازی کردن بپردازند. این بازی ها عبارت بودند از: The Sims ،Bejeweled و Hidden Expedition.

پس از گذشت یک ماه نتایج جالبی به دست آمد. شخصی که بیشتر به انجام بازی های اکشن پرداخته بود در دنبال کردن اجسام متحرک مهارت بیشتری یافته بود. در حالی که کسانی که بازی‌هایی، بر اساس به کارگیری حافظه را بازی کرده بودند در حل معماهای گوناگون پیشرفت کرده بودند.

بنابر اظهارات دونالد و اوئی این مطالعات برای اولین بار نشان می‌دهند که نه تنها بازی‌ها باعث افزایش مهارت‌های ما می‌شوند، بلکه انواع مختلف بازی‌ها می‌توانند باعث بهبود قابلیت‌های گوناگونی شوند.

از سوی دیگر تحقیقات ثابت کرده‌اند که انجام این بازی ها به هیچ وجه باعث بهبود ثبات روحی و روانی شما نمی‌شوند.

حالا چه کسی می‌تواند بگوید که بازی کردن برای شما بد است؟!

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات