گوگل قصد دارد 10٪ مشاغل بخش موتورولا را حذف کند

گوگل قصد دارد 10٪ مشاغل بخش موتورولا را حذف کند

در ادامه سیاست کاهش هزینه‌هایی که از تابستان گذشته در موتورولا آغاز گردیده، این بار 1200 شغل (یعنی 10٪ کل نیروی شاغل در موتورولا) تعدیل خواهند شد. چالش‌هایی که این کمپانی پرسابقه در بخش گوشی‌های همراه با آنها روبرو است منجر شده تا صاحب جدید آن، گوگل، به تعدیل نیرو و کاهش هزینه‌ها روی بیاورد.

موتورولا که دیگر بخشی از کمپانی بزرگ گوگل شده است، قصد دارد به خاطر چالش‌های موجود در بخش گوشی‌های موبایل خود 1٫200 شغل دیگر را حذف نماید.

وال استرین ژورنال گزارش داده که این تعدیل نیرو به معنای حذف 10٪ نیروز کار این کمپانی سخت‌افزاری است.

یکی از سخنگویان موتورولا این موضوع را تایید کرد ولی از ذکر جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرد. موتورولا طی بیانیه‌ای اعلام نمود:

این تعدیل نیرو در ادامه سیاست کاهش هزینه‌هایی است که از تابستان گذشته آن را آغاز نموده‌ایم. مسلما این موضوع برای کارمندان ما نگران‌کننده است و آنها از این بابت ناراحت هستند. ما خود را ملزم می‌دانیم که آنها را در این وضعیت دشوار گذار یاری نماییم.

گوگل در ماه آگوست اعلام کرد که 4٫000 نیروی کار (یعنی 20٪) از بخش موتورولا را حذف خواهد کرد.

در ماه دسامبر، موتورولا بخش عمده‌ای از کارمندان خود در کره جنوبی را تعدیل کرد که منجر به حذف 500 شغل گردید. در همان ماه گوگل بخش ست‌تاپ‌باکس موتورولا را به قیمت 2.35 میلیارد دلار به کمپانی Arris فروخت.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید