شایعه‌های مایکروسافتی: عرضه «آفیس» برای لینوکس

پنج‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۳
مطالعه 2 دقیقه
به نظر می‌رسد مایکروسافت تصمیم گرفته ردپای خود در همه سیستم‌عامل‌های مطرح ثبت کند. پس از حرف و حدیث‌های مطرح شده در مورد انتشار نسخه iOS نرم‌افزار آفیس، حالا مایکل لارا‌بل (Michael Larabel) یکی از فعالان دنیای متن‌باز ادعا کرده شواهدی دارد که بر اساس آنها، مایکروسافت به طور جدی به دنبال تولید نسخه لینوکسی نرم‌افزار آفیس است. در ادامه با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

مایکل لارابل، که یک گیک دنیای متن‌باز محسوب می‌شود، می‌گوید، اطلاعاتی در دست دارد که نشان می‌دهد مایکروسافت در حال آماده شدن جهت تولید نسخه بومی (Native) آفیس برای سیستم‌عامل لینوکس است. علی‌الخصوص حالا که لینوکس در حال تبدیل شدن به بازیگری مطرح در دنیای سیستم‌عامل‌ها است، مایکروسافت به صورت جدی‌تری این مسأله را دنبال می‌کند.

این اطلاعات از طریق یک منبع ناشناس و در گردهمایی اروپایی توسعه‌دهندگان متن‌باز آزاد (FOSDEM) و در بروکسل به دست لارابل رسیده است. این منبع، به طور ضمنی اعلام کرده که نسخه اولیه این محصول، احتمالاً در سال ۲۰۱۴ عرضه خواهد شد.

پیش‌بینی‌های لارابل در این‌گونه موارد، معمولاً درست است. با این وجود، صرف‌نظر از اینکه آفیس لینوکس تولید خواهد شد یا خیر، فکر کردن به این مسأله که مایکروسافت در حال قدرتمندتر کردن یکی از رقیبان خود است، یک شگفتی محسوب می‌شود.

وقتی یکی از کاربران توییتر در صفحه لارابل به همین مسأله اشاره کرد، لارابل اعلام کرد که تعجب نمی‌کند اگر همه با شک و تردید به این مسأله نگاه کنند اما از آن‌ها خواست که کمی صبر کنند تا خودشان شاهد این مسأله باشند. لارابل توضیح می‌دهد که مایکروسافت در گذشته نیز از پروژه‌های لینوکسی حمایت کرده است. برای مثال شایعاتی که در مورد نسخه اندرویدی آفیس مطرح شده بود و حالا به نظر می‌رسد، تولید این نسخه در مراحل پایانی خود به سر می‌برد.

با همه این‌ها، هنوز نمی‌توان مطمئن بود. به نظر می‌رسد برای متقاعد شدن، همچنان چند قرار ملاقات مخفیانه با منابع ناشناس لازم است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا مایکروسافت به دنبال تولید نسخه‌ لینوکسی نرم‌افزار آفیس است؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات