کاهش بیش از ۱۱۰۰ شغل IT در نوکیــا

کاهش بیش از ۱۱۰۰ شغل IT در نوکیــا

شرایط بد اقتصادی، گریبان شرکت‌های مطرح دنیا را گرفته است. در این میان، اوضاع نه‌چندان خوب نوکیا، شرایط را برای این شرکت، سخت‌تر کرده است. حالا نوکیا برای سازگاری بهتر با شرایط اقتصادی خود، قصد انجام تغییراتی در مجموعه خود دارد. تغییراتی که منجر به اخراج نیروهای این شرکت خواهد شد. در ادامه با زومیت همراه باشید.

امروز، نوکیا اعلام کرد که درصدد کاهش بیش از ۱۱۰۰ کارمند شاغل در زمینه IT از پرسنل خود است.
این شرکت، قصد دارد، ۳۰۰ نفر را که در حال حاضر در بخش‌های IT مشغول به کار هستند، اخراج کند. علاوه بر این، براساس اعلام نوکیا، قرار است نزدیک به ۸۲۰ نفر از کارمندان این شرکت، به دو شرکت‌ فعال در زمینه خدمات فناوری و IT، یعنی HCL Technologies و خدمات مشاوره Tata منتقل شوند.

نوکیا، ژوئن گذشته (خرداد امسال) اعلام کرد، برای هماهنگی بیشتر در فعالیت‌های تجاری، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و سرعت عمل بیشتر در انجام پروژه‌ها، برنامه تعدیل نیروی گسترده‌ای (در حدود ۱۰ هـــــزار نفر) را دنبال می‌کند. براساس گزارش‌های نوکیا، این کاهش نیرو در زمینه IT، آخرین قسمت از این برنامه تعدیل محسوب می‌شود.

نوکیا، ازطریق برنامه حمایت مالی و برنامه جامع پشتیبانی پُـــل (Bridge)، از کارمندانی که بر اثر این تعدیل نیرو آسیب دیده‌اند حمایت می‌کند. اکثریت کارمندان اخراج شده، فنلاندی هستند.

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده