ادامه حواشی ایلان ماسک؛ توییت حاشیه‌ساز نتیجه مصرف مواد بوده است

یک‌شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
ایلان ماسک
ظاهراً توییت حاشیه‌ساز سال ۲۰۱۸ ایلان ماسک که به خصوصی‌ کردن تسلا اشاره می‌کرد، تحت تأثیر مواد مخدر نوشته شده است.
تبلیغات

ایلان ماسک در سال ۲۰۱۸ که همچنان رئیس هیئت‌مدیره‌ی تسلا بود، وقتی در توییتر اعلام کرد که «در نظر دارد تسلا را با قیمت ۴۲۰ دلار خصوصی کند» سهامداران را شوکه کرد؛ چون کد ۴۲۰ به ماری‌جوانا اشاره دارد. در ادامه‌ی آن توییت، ماسک افزود: «تأمین مالی انجام شد.»

به گزارش وال‌استریت ژورنال، اعضای هیئت مدیره تسلا نگران بودند که ماسک تحت تأثیر مصرف مواد مخدر، چنین توییتی زده باشد.

برخلاف گزارش‌های قبلی که مدعی شده بودند مدیر عامل تسلا موضوع خصوصی کردن شرکتش را یک هفته قبل از انتشار توییت با هیئت مدیره مطرح کرده، گزارش جدید حاکی از این است که اعضای بی‌خبر هیئت مدیره از پیام ماسک غافلگیر شدند.

اکنون مشخص شده است که در آن سال برخی از اعضای هیئت مدیره تسلا به‌طور خصوصی در بین خودشان از توییت‌های ماسک ابراز نگرانی کرده‌ بودند و از او خواسته بودند به مرخصی اجباری برود.

پس از این توییت ماسک در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز گفت که رهبری تسلا «طاقت‌فرسا» و سال گذشته «سخت‌ترین و دردناک‌ترین سال» زندگی حرفه‌ای او بوده است. این مصاحبه همچنین شامل گزارشی بود که نگرانی هیئت مدیره تسلا را در مورد استفاده ماسک از زولپیدم (داروی خواب‌آور) و اینکه آیا این موضوع می‌تواند با توییت‌های آخر شب او مرتبط باشد، نشان می‌داد.

منابع آگاه به ژورنال گفتند که ماسک ممکن است در طول مصاحبه با نیویورک تایمز نیز «تحت تأثیر» بوده باشد و افزودند که تیم ارتباطی تسلا حتی اطلاع نداشت که او قصد دارد با یک خبرنگار مصاحبه کند.

ماسک گفته است که مصرف داروهای غیرقانونی را دوست ندارد، اما گفته می‌شود میلیاردر حاشیه‌ساز از داروهایی مثل دوزهای کوچک کتامین برای درمان افسردگی استفاده کرده است. ماسک در مهمانی لس‌آنجلسی که خودش میزبان بود، چندین بار LSD و در سال ۲۰۱۹ در مکزیک، قارچ روانگردان مصرف کرده است.

شاید مصرف مواد مخدر در حوزه‌ی بازیگران قدرت سیلیکون ولی رایج باشد؛ اما استفاده غیرقانونی از مواد مخدر برای فردی مانند ماسک که شرکت موشکی اسپیس ایکسش به میلیاردها دلار در قراردادهای دولتی متکی است، باعث ایجاد نگرانی می‌شود.

به گفته اداره خدمات بهداشت روانی و سوء‌مصرف مواد، شرکت‌ها برای دریافت این قراردادها، ملزم به رعایت قانونِ محلِ کارِ عاری‌ از مواد مخدر هستند.

توییت ۲۰۱۸ پیامدهای خاص خود را داشت. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بررسی اظهارات ماسک را آغاز و شکایتی را تنظیم کرد که منجر به جریمه ۴۰ میلیون دلاری شد. همچنین در‌حالی‌که تسلا دو مدیر مستقل را به هیئت مدیره خود منصوب کرد، ماسک با کناره‌گیری از سمت ریاست تسلا موافقت کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات