جنجال در تگزاس؛ ربات انسان‌نمای تسلا به یکی از مهندسان شرکت حمله کرد

پنج‌شنبه ۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
ربات های انسان نمای تسلا در کارخانه
در اقدامی عجیب و رعب‌آور، یکی از ربات‌های تسلا به مهندسی که سعی داشت آن را تنظیم کند، حمله کرد و موجب زخمی شدن او شد.
تبلیغات

گزارش‌ها حاکی از آن است که یکی از مهندسان تسلا درحالی‌که ربات‌های کارخانه‌ی گیگا تگزاس تسلا را با دستورهای جدید نرم‌افزاری به‌روز می‌کرد، از سمت یکی از ربات‌ها که در حمل‌ونقل قطعات به شرکت کمک می‌کرد، مورد حمله قرار گرفت.

این حمله‌ی غافلگیرکننده در مقابل چشمان دو شاهد وحشت‌زده اتفاق افتاد. ربات در ابتدا کارگر را به دیوار چسباند و سپس با پنجه‌های فلزی‌اش بازوی کارگر را زخمی کرد. مهندس تسلا مدتی با ربات درگیر بود و تلاش می‌کرد از چنگ او رهایی پیدا کند و بعد از آن یکی‌دیگر از کارگران دکمه‌ی «توقف اضطراری» ربات را فشرد و موجب خاموش شدن ربات شد.

فضای داخلی کارخانه گیگا تگزاس تسلا
تصویری از فضای داخلی کارخانه‌ی گیگا تگزاس تسلا

ظاهراً این حمله در سال ۲۰۲۱ اتفاق افتاده است اما شاهدان ماجرا، اکنون ابعاد آن را فاش کرده‌اند. به‌گزارش دیلی میل، مهندس تسلا پس از رهایی از دست ربات، روی زمین پرتاب شد و در پشت سرش ردی از خون به جا گذاشت.

اگرچه اتفاقی که برای مهندس تسلا افتاد آنقدر به او آسیب نزد که از کار مرخصی بگیرد، افکار عمومی تسلا را به سرپوش گذاشتن روی اتفاقات کارخانه‌اش متهم می‌کنند. این اولین بار نیست که در تسلا چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. برای مثال، در حوادث دیگر، کارگری به‌دلیل گیر کردن مچ پایش زیر گاری ۱۲۷ روز قادر به کار نبود و کارگر دیگری به‌دلیل آسیب به سرش ۸۵ روز نتوانست کار کند.

آمارها می‌گویند که از هر ۲۶ کارگر کارخانه تگزاس تسلا، یک نفر دچار آسیب می‌شود که در مقایسه با آمار جهانی کمی نگران‌کننده به‌نظر می‌رسد. کارخانه‌ی یادشده به‌اندازه‌ی ۱۰۰ زمین فوتبال مساحت دارد و تاکنون گزارش‌های متعددی از آسیب‌دیدگی‌های کارگران اعم از بریدگی و شکستگی، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و تماس با سمومی مثل آمونیاک را در کارنامه‌ی خود دارد.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، هنوز مستقیماً به گزارش فاش‌شده واکنشی نشان نداده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات