قانون‌گذاران آمریکا خواستار اقدام فوری علیه هواوی شدند

دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
سخنرانی جو بایدن / Joe Biden در برابر پرچم ایالات متحده آمریکا
دو نفر از سناتورهای ارشد مجلس نمایندگان آمریکا به دولت گفته‌اند که فوراً علیه هواوی و شرکت SMIC اقدام کند.
تبلیغات

دو نفر از قانون‌گذاران جمهوری‌خواه ارشد در مجلس نمایندگان ایالات متحده به دولت جو بایدن گفته‌اند که تحریم‌های وضع‌شده علیه چین را سخت‌تر اجرا کند. منظور آن‌ها تحریم‌هایی است که آمریکا برای صادرات تراشه‌ و ابزار پیشرفته‌ی تراشه‌سازی به چین تصویب کرده است.

مایکل مک‌کال، رئیس کمیته‌ی روابط خارجی مجلس و مایک گالاگر، رئیس کمیته‌ی منتخب چین در نامه‌ای که به امضای جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی، رسیده است، می‌گویند که تحریم‌های وضع‌شده علیه صنعت تراشه‌ی چین باید به‌روزرسانی شود تا خلأهای موجود در آن‌ها از بین برود. سناتورهای ارشد گفته‌اند که چین با وجود تحریم‌های آمریکا توانسته است به پیشرفت ادامه دهد.

نامه‌ی سناتورهای ارشد آمریکا در حالی به‌دست دولت بایدن می‌رسد که هواوی در هفته‌های اخیر با رونمایی گوشی‌های سری میت ۶۰ سروصدای زیادی به‌پا کرده است. این گوشی‌ها تراشه‌ی هفت‌نانومتری دارند و به شبکه‌ی 5G متصل می‌شوند. قیمت CPU جدید هواوی نسبتاً گران است؛ اما این شرکت توانسته است با حمایت دولت چین، قیمت گوشی های جدیدش را در سطح معقول نگه دارد.

مایکل مک‌کال و مایک گالاگر می‌گویند که تحریم‌های مصوّب سال گذشته دیوان‌سالاریِ راکد و مبهمی را نشان می‌دهند که سیاست صنعتی و اهداف نظامی چین و به‌طور‌کلی حوزه‌ی فناوری را نمی‌تواند درک کند.

به‌گفته‌ی سناتورهای ارشد ایالات متحده، دولت این کشور باید سریعاً علیه هواوی و SMIC، بزرگ‌ترین تراشه‌ساز چین، اقدام کند. همچنین، آن‌ها قطع دسترسی شرکت‌های چینی به تراشه‌های قدرتمند هوش مصنوعی را خواستار شده‌اند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات