آهنگ مدنظرتان را زمزمه کنید، یوتیوب آن را برایتان پیدا می‌کند

چهارشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
قابلیت Hum to search یوتیوب
یوتیوب قابلیت Hum-to-search را درکنار ویژگی دیگری برای دسترسی آسان‌تر به ویدیوهای جدید کانال‌های دلخواه، به‌طور آزمایشی ارائه داد.
تبلیغات

پیداکردن آهنگ با زمزمه‌کردن آن روی گوشی هوشمند، قابلیت کاملاً جدیدی نیست؛ زیرا دستیار صوتی گوگل اسیستنت و Soundhound از مدتی قبل چنین امکانی را به کاربران خود ارائه می‌دهند. درهر‌صورت، این قابلیت برای پیدا‌کردن و پخش آهنگی که فقط بخشی از ریتم آن را به‌خاطر می‌آورید، بسیار کاربردی است و مثل جادو به‌نظر می‌رسد.

گوگل اعلام کرده است که قابلیت پیدا‌کردن آهنگ با زمزمه‌‌کردن آن، به‌طور آزمایشی به یوتیوب اضافه شده است. علاوه‌براین، با این ویژگی می‌توانید آهنگی را پیدا کنید که در اطرافتان در حال پخش‌شدن است.

طبق توضیحات صفحه‌ی پشتیبانی گوگل، برای استفاده از Hum-to-search، ابتدا باید از جست‌وجوی صوتی یوتیوب به قابلیت جست‌وجوی آهنگ سوئیچ کنید. در مرحله‌ی بعد، آهنگ را حداقل به‌مدت سه ثانیه زمزمه یا آن را برای یوتیوب پخش کنید و سپس به محتوای مرتبط با آن هدایت خواهید شد. به‌عنوان مثال، یوتیوب پس‌ از پیدا‌کردن آهنگ، موزیک ویدیوِ رسمی آن برایتان پخش حواهد کرد.

درحال‌حاضر، ویژگی Hum-to-search فقط برای تعداد بسیار محدودی از کاربران نسخه‌ی اندروید یوتیوب دردسترس قرار گرفته است؛ بنابراین، اگر هنوز برای شما فعال نشده، نباید تعجب کنید. گفتنی است گوگل ویژگی مذکور را فعلاً به‌طور آزمایشی ارائه داده و شاید قبل‌ از انتشار عمومی، تغییراتی روی آن اِعمال کند. به‌هر‌حال، امید می‌رود این قابلیت جذاب به یوتیوب موزیک نیز اضافه شود.

قابلیت Hum-to-search، تنها به‌روزرسانی آزمایشی جدید یوتیوب نیست؛ زیرا گوگل ویژگی دیگری به‌ نام Channel Shelf را نیز به بخش Subscriptions این پلتفرم اضافه کرده است. این قابلیت ویدیوهای اخیر هر کانال را در قالب قفسه ترکیب می‌کند. بدین‌ترتیب، برای تماشای ویدیوهای جدید کانال‌هایی که مشترک آن‌ها هستید، به بازدید مستقیم از آن کانال‌ها نیازی نخواهید داشت.

درحال‌حاضر، ویژگی Channel Shelf نیز مثل قابلیت Hum-to-search ابتدا فقط برای تعداد کمی از کاربران یوتیوب دردسترس قرار گرفته است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات