از بازوی رباتیک ماساژور تا ربات جراح؛ جالب‌ترین‌های نمایشگاه رباتیک ۲۰۲۳ پکن

شنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰
مطالعه 5 دقیقه
نمایشگاه رباتیک پکن ۲۰۲۳
در رویداد سالانه‌ی رباتیک پکن، شرکت‌ها جدیدترین ربات‌های طراحی‌شده برای کاربردهای مختلف را درمعرض دید عموم قرار دادند.
تبلیغات

رویداد سالانه‌ی رباتیک که در شهر پکن برگزار می‌شود، این‌ بار میزبان نمایش جدیدترین دستاورد شرکت‌های مختلف سرتاسر جهان در حوزه‌ی رباتیک بود و نمونه‌های بسیار جالبی در آن به‌ نمایش درآمد که با شگفتی بازدیدکنندگان همراه شد.

در‌ این مطلب، قصد داریم سری به ربات‌های نمایش‌یافته در رویداد رباتیک پکن در سال ۲۰۲۳ بزنیم؛ پس با زومیت همراه باشید.

در تصویر زیر، ربات‌ها با چشمک‌زدن یا گریم‌کردن یا تکان‌دادن سر سعی می‌کنند حالت احساسی بازدیدکنندگان را تقلید کنند.

در تصویر زیر، ربات‌هایی را مشاهده می‌کنید که برای طیف وسیعی از کاربردها ازجمله ساخت و جراحی و همراهی طراحی شده‌اند.

سرهای رباتیک و ربات‌های انسان‌نما در غرفه‌ی EX Robots به‌ نمایش درآمدند و با پوست مصنوعی و حالات چهره‌ی واقعی شبیه انسان و نیز حرکت بازوها و دست‌ها تحسین حضار را برانگیختند. در‌ادامه، تصویری از این ربات‌ها را مشاهده می‌کنید.

مدیرعامل EX Robots، لی بویانگ، می‌گوید که ربات‌های شرکت متبوعش برای نقش‌هایی که به تعامل با مردم نیاز دارند، ازجمله موزه‌ها و جاذبه‌های گردشگری و مدرسه‌ها ایدئال هستند.

سگ‌های رباتیک ازجمله ربات‌های جذابی بودند که در رویداد سالانه‌ی پکن به‌ نمایش درآمدند. برخی از این سگ‌های رباتیک با سرپا ماندن جلوِ بازدیدکنندگان دل‌ آن‌ها را حسابی بردند.

در بخش دیگری از نمایشگاه رباتیک پکن ۲۰۲۳، بازوهای رباتیک چای سرو می‌کردند و برخی دیگر از بازوها به بازدیدکنندگان بستنی می‌دادند. علاوه‌براین، تعدادی بازوی رباتیک توپ‌های پینگ‌پنگ پرتاب می‌کردند و برخی دیگر افراد حاضر را ماساژ می‌دادند.

ربات‌های مخصوص برداشت محصولات کشاورزی نشان دادند که چگونه می‌توان سیب را از شاخه جدا کرد و درکنار آن‌ها نیز، ربات‌ هنرمندی درمعرض دید قرار گرفت که پرتره‌ی بازدیدکنندگان را می‌کشید.

بازوهای رباتیک صنعی برای خطوط تولید کارخانه‌ها نیز در رویداد ۲۰۲۳ پکن در کانون توجه قرار گرفتند. یکی از اهداف شی جین پینگ، رهبر چین، این است که بخش گستره‌ای از تولیدات کشورش را با فناوری‌های پیشرو انجام دهد تا بتواند کالاهایی با قیمت ارزان‌تر بسازد.

بازدیدکنندگان رویداد رباتیک ۲۰۲۳ پکن فرصت داشتند از تماشای ربات جراح نیز لذت ببرند.

همه‌چیز در نمایشگاه پکن ۲۰۲۳ به سگ‌های رباتیک و ربات‌های انسان‌نما خلاصه نمی‌شود؛ زیرا در این رویداد، قلب مصنوعی نیز رونمایی شد که شاید در آینده بتواند جان بسیاری از انسان‌ها را نجات دهد.

در‌ادامه مردی در حال آزمایش دستگاهی بسیار جالب است که می‌تواند ازطریق فعالیت‌های مغز و فناوری واقعیت مجازی، سایر ماشین‌ها را کنترل کند.

در پایان، مشاهده می‌کنیم که غرفه‌دار بازدیدکننده‌ای را با استفاده از بازوی رباتیک ماساژ می‌دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات