ایلان ماسک: هرچه دلم بخواهد می‌گویم!

چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
نگاه خیره ایلان ماسک / Elon Musk با چهره جدی
ایلان ماسک در مصاحبه‌ با شبکه‌ای آمریکایی گفته هرآنچه را که دلش بخواهد به زبان می‌آورد و اهمیتی به عواقب گفته‌هایش نمی‌دهد.
تبلیغات

ایلان ماسک پس از برگزاری کنفرانس مالی تسلا در بامداد امروز، به مصاحبه با CNBC نشست و از حق خود برای آزادی بیان در توییت‌هایش دفاع کرد. او به وضوح گفت که حتی اگر توییت‌هایش باعث ضرر مالی خودش شود، اهمیتی نمی‌دهد. مصاحبه‌ی جدید ایلان ماسک، در نوع خود بسیار عجیب بود.

ایلان ماسک سال‌ها است توییت‌هایی خبرساز می‌نویسد. او در چند وقت اخیر تئوری‌های توطئه‌ی مربوط‌به حادثه‌ی تیراندازی در تگزاس را منعکس کرد و به یهودستیزی متهم شد. او همچنین تئوری‌هایی بی‌اعتبار با موضوع جنایت و نژاد ری‌توییت کرد.

پس از طرح سؤالاتی عمومی درباره‌ی تسلا و نحوه‌ی مدیریت زمان، خبرنگار CNBC از ماسک پرسید که چرا تئوری‌های توطئه را توییت می‌کند و مباحث جنجالی می‌نویسد؛ خصوصا با در نظر گرفتن این‌که همین توییت‌ها ممکن است مشتریان تسلا را کاهش دهد و به شرکت‌هایی که تحت مدیریت او هستند ضربه بزند.

ایلان ماسک در پاسخ به سؤال خبرنگار CNBC برای مدت‌زمانی نسبتا طولانی سکوت کرد و سپس سکانسی از فیلم The Princess Bride 1987 را به خاطر آورد. جایی که یکی از شخصیت‌ها خطاب به فردی که پدرش را به قتل رساند گفت: «به من پول بده، به من قدرت بده. برایم مهم نیست.» خبرنگار CNBC در واکنش به این حرف ایلان ماسک،‌ گفت: «پس شما اهمیت نمی‌دهی.» ماسک در واکنش، به خبرنگار خیره شد.

مدیرعامل تسلا و اسپیس‌ایکس در نهایت گفت: «هرآنچه را که بخواهم می‌گویم و اگر عواقب این گفته‌ها باعث شود پول از دست بدهم، اشکالی ندارد.»

ایلان ماسک به‌عنوان مدیرعامل شرکتی بزرگ با سهام عمومی، نباید هر حرفی را به زبان بیاورد. اگر او اطلاعات گمراه‌کننده درباره‌ی تسلا منتشر کند، سهام‌داران شرکت از او شکایت خواهند کرد. نمونه‌ی این اتفاق را پس از انتشار توییت خصوصی‌سازی تسلا دیدیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات