جیمیل از تیک آبی برای اطمینان از مورد تأیید بودن ارسال‌کننده ایمیل‌ها رونمایی کرد

پنج‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
تیک آبی جیمیل
گوگل برای تأیید اعتبار ارسال‌کننده‌های ایمیل در سرویس جیمیل، تیک آبی را به این سرویس اضافه کرد.
تبلیغات

جیمیل برای اطمینان دادن به کاربران از اینکه ایمیل‌های دریافتی آن‌ها واقعاً ازطرف منابع رسمی ارسال شده‌اند، تیک آبی را به سرویس خود اضافه کرد. این اولین‌بار نیست که غول جستجوی اینترنت قابلیتی را برای جلوگیری از انتشار ایمیل‌های جعلی معرفی می‌کند زیرا در سال ۲۰۲۱ پشتیبانی از لوگوی برندهای تأیید‌شده را ارائه داد.

اکنون اگر ایمیلی از حساب‌های تأییدشده دریافت کنید، لوگو شرکت مذکور به‌جای حرف اول نام حساب آن در بخش آواتار نمایش داده خواهد شد. بدین‌ترتیب اگر بخواهیم ایمیلی از لینکدین دریافت کنیم، لوگوی این پلتفرم به‌جای حرف L نمایش داده می‌شود.

تیک آبی جیمیل

همان‌طور که WccfTech اشاره می‌کند، گوگل با اضافه کردن تیک آبی به حساب‌های تأیید شده، به کاربران کمک می‌کند از واقعی بودن ایمیل‌های دریافتی اطمینان حاصل کنند.

گوگل نشان حسا‌ب‌های تأییدشده‌ی جیمیل را با نماد تیک سفید در پس‌زمینه‌ی آبی رنگ طراحی کرده است. هنگامی‌که ایمیلی از حساب‌های تأییدشده دریافت کنید، این نماد در کنار نام فرستنده نمایش داده خواهد شد.

تیک آبی اکنون دردسترس همه‌ی کاربران جیمیل و Workspace ارائه می‌شود. این یعنی مشتریان Workspace، مشتریان قدیمی G Suite Basic و Business و همچنین کاربرانی که حساب شخصی گوگل دارند، به‌روزرسانی جدید را دریافت خواهند کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات