تماشا کنید: غلت‌زدن و حرکات نمایشی ربات اسکیت‌باز جدید دیزنی

یک‌شنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
ربات اسکیت باز دیزنی
ربات جدید دیزنی می‌تواند پس‌ از زمین خوردن دوباره برخیزد و تعادل خود را حفظ کند و روی زمین نیز غلت بزند.
تبلیغات

دیزنی مثل بوستون داینامیکس در حوزه‌ی ساخت ربات چندان شناخته‌شده نیست و آن را بیشتر در حوزه‌ی سرگرمی می‌شناسیم. به‌هرحال جاش دامارو، رئیس پارک دیزنی، ربات جدید اسکیت‌باز این شرکت را در رویداد SXSW 2023 به‌نمایش گذاشت.

دامارو درباره‌ی تلاش‌های دیزنی برای ساخت ربات‌هایی که می‌توانند وظایف مختلفی را انجام دهند، توضیحاتی ارائه داد. ربات جدید این شرکت با هدف اسکیت‌بازی طراحی شده است. این محصول از جعبه‌ی چوبی خود بیرون آمد و یکی از قابلیت‌های آن امکان برخاستن پس‌ از زمین‌خوردن است.

پوپ در رویداد معرفی ربات دیزنی به حاضران گفت: «این ربات نشان‌دهنده‌ی تلاش‌های اخیر ما است که اعتقاد داریم امکان برقراری ارتباط عاطفی با مهمانان ما را دارد. دیزنی برای ساخت این محصول از موادی بهره گرفته است تا علاوه‌بر استحکام، به انجام بهتر حرکات مکانیکی آن کمک کنند. همچنین، این ربات داده‌های حرکتی خود را ثبت می‌کند تا بتواند عملکردهایی را همراه با احساسات ارائه دهد.»

Neowin می‌نویسد دیزنی در سال ۲۰۲۳، سرزمین جدیدی با مضمون زوتوپیا در شانگهای افتتاح خواهد کرد. البته مشخص نیست ربات اسکیت‌باز جدید این شرکت برای سرگرم‌کردن کودکان در این سرزمین جدید حضور خواهد داشت یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات