مدیرعامل OpenAI، هوش مصنوعی ChatGPT را محصولی جذاب اما وحشتناک توصیف می‌کند

چهارشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
ربات چت جی پی تی ساخت Open AI
سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI می‌گوید با وجود جذابیت‌های زیادی که ChatGPT دارد، اما محصولی عالی و یکپارچه نیست.

سم آلتمن، بنیان‌گذار و مدیرعامل کنونی OpenAI از مشکلات چت‌بات ChatGPT به‌خوبی اطلاع دارد و در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود، این محصول را وحشتناک توصیف کرده است.

آلتمن با استناد به پیام‌های خطای مکرر چت‌بات هوش مصنوعی خود اعلام کرد مردم واقعاً از وب‌سایتی بازدید می‌کنند که گاهی کار می‌کند و گاهی دردسترس نیست.

ChatGPT از زمان راه‌اندازی عمومی اولیه، طوفانی در فضای اینترنت به‌پا کرده است. این هوش مصنوعی درحال‌حاضر چالش‌های زیادی در حوزه‌ی مختلف و به‌خصوص آموزش‌وپرورش ایجاد کرده است. این فناوری به دانشجویان کمک می‌کند مقالات دانشگاهی باکیفیت بنویسند و امتحانات خود را با موفقیت پشت‌سر بگذارند. این چت‌بات همچنین عملکرد بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف مثل نوشتن نامه‌های کاربردی برای استخدام، تولید کدهای رایانه‌ای و بسیاری موارد دیگر دارد. بیل گیتس نیز اخیراً اعلام کرد هوش مصنوعی ChatGPT و فناوری‌های مشابه آن، دنیای ما را تغییر خواهند داد.

البته ChatGPT همیشه دردسترس قرار ندارد و اغلب به کاربران می‌گوید ظرفیت آن تکمیل شده است یا گاهاً به‌طور غیرمنتظره‌ای از ارائه‌ی پاسخ و اطلاعات به کاربران خودداری می‌کند.

گرگ بروکمن، یکی دیگر از بنیان‌گذاران OpenAI اخیراً اعلام کرد راه‌اندازی ChatGPT به‌شکل کنونی آن، آخرین راهکاری است که شرکت متبوعش پس‌از بروز مشکل با آزمایش‌کنندگان بتای داخلی، ارائه کرده است.

به‌نوشته‌ی بیزنس‌اینسایدر، با وجود گزارش‌های عجیب‌وغریب و متعدد درمورد ChatGPT، تمایل کاربران به استفاده از آن بسیار بالا است به‌طوری‌که با گذشت یک هفته از راه‌اندازی اولیه‌ی آن، یک میلیون کاربر فعال به‌دست آورد که نشان می‌دهد سرعت رشد آن حتی از اینستاگرام و تیک‌تاک سریع‌تر بوده است.

آلتمن در مصاحبه‌ی خود اعلام کرد فناوری هوش مصنوعی ChatGPT قطعاً جذاب است و مردم نیز آن را واقعاً دوست دارند و همین موضوع باعث رضایت و خرسندی تیم توسعه‌دهنده شده است. ازطرف دیگر آلتمن اشاره می‌کند اکثر افراد به عدم یکپارچگی و عالی نبودن این محصول توجه ندارند زیرا مزیت‌هایی ارائه‌ می‌دهد که باعث شده است از کمبودهای آن چشم‌پوشی کنند.

مطالب مشابه

نظرات