OpenAI به‌دنبال جایگزینی هوش مصنوعی با برنامه‌نویسان سطح پایه است

دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
برنامه نویسی
OpenAI می‌خواهد با استخدام تعداد زیادی توسعه‌دهنده هوش مصنوعی را جایگزین برنامه‌نویسان سطح‌ پایه کند و به‌نظر می‌رسد این شغل در معرض خطر قرار دارد.
تبلیغات

Semafor در گزارش اخیر خود مدعی شده است خالق ChatGPT یعنی OpenAI در حال انجام اقدامات گسترده‌ای برای استخدام تعداد زیادی پیمان‌کار است که از آن‌ها برای آموزش بهتر مدل کدنویسی هوش مصنوعی بهره خواهد گرفت؛ عملیاتی که درنهایت می‌تواند مشاغل سطح پایه‌ی کدنویسی را منقرض کند.

براساس اعلام فیوچریسم، OpenAI در ۶ ماه گذشته تقریباً هزار را پیمان‌کار که اکثر آن‌ها در مناطقی مثل آمریکای لاتین و اروپای شرقی زندگی می‌کنند، استخدام کرده است. طبق گزارش‌های متعدد، این شرکت از ۶۰ درصد از افراد استخدام‌شده برای برچسب‌گذاری داده‌ها استفاده می‌کند و ۴۰ درصد دیگر نیز برنامه‌نویس‌ هستند که وظیفه‌ی ساخت مجموعه داده‌های مهندسی نرم‌افزار برای آموزش مدل‌های OpenAI را برعهده دارند.

براساس اعلام Semafor، در بخشی از توضیحات فهرست مشاغل موردنیاز OpenAI آمده است:

ما مصمم هستیم از فناوری هوش مصنوعی سطح بالا برای تبدیل جهان به مکانی بهتر و کارآمدتر استفاده کنیم و به‌همین‌دلیل به‌دنبال توسعه‌دهنده‌ی پایتون هستیم.
- OpenAI

گفته می‌شود OpenAI در طول فرایند مصاحبه‌ی خود از کارجویان درخواست می‌کند امتحانات کدنویسی پنج‌ساعته‌ی بدون حقوق را تکمیل کنند. این آزمون‌ها شامل شناسایی مشکلات اساسی کدنویسی، ارائه‌ی راهکارها و توضیح گام‌به‌گام دیدگاه به زبان انگلیسی نوشتاری است. Codex یکی از محصولات OpenAI است که می‌تواند با بهره‌گرفتن از هوش مصنوعی، متن ساده‌ی انگلیسی را به کد رایانه‌ای کارآمد تبدیل کند.

یکی از متقاضیان استخدام در OpenAI می‌گوید:

آن‌ها به‌احتمال زیاد قصد دارند Codex را با نوع بسیار خاصی از داده‌های آموزشی تقویت کنند؛ جایی‌ که انسان یک طرح گام‌به‌گام از نوع فرایند تفکر خود ارائه می‌دهد.

Codex بیشتر با کدهای منتشرشده در پلتفرم گیت‌هاب آموزش دیده است. روشی که به این مدل کمک می‌کند به‌عنوان یک برنامه‌ی کمکی، قابلیت‌هایی مثل تکمیل‌کننده‌ی خودکار و غلط‌گیر کد و املا را ارائه دهد. گیت‌هاب اکنون تحت مالکیت مایکروسافت قرار دارد و ابزاری به‌نام Copilot ارائه می‌دهد که براساس Codex توسعه داده شده است و اساساً می‌توان آن را نمونه‌ی برنامه‌ی Grammarly برای برنامه‌نویسان در نظر گرفت.

به‌هرحال، OpenAI قصد دارد با استخدام پیمان‌کاران جدید، هوش مصنوعی Codex را تقویت کند.

اطلاع از اینکه یک خط کد چه عملکردی دارد یک مسئله است و داشتن درک دقیق از اینکه چرا و چگونه باید یک برنامه را نوشت، مبحث دیگری به‌حساب می‌آید. به‌نظر می‌رسد OpenAI با برون‌سپاری فرایندهای فکری مهندسان انسانی قصد دارد در سکوت خبری، این شکاف را از بین ببرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات