موتور جستجوی بینگ مایکروسافت به‌زودی نتایج جستجو را با نسخه سریع‌تر ChatGPT ارائه می‌دهد

پنج‌شنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت و OpenAI
ظاهراً مایکروسافت قصد دارد طی هفته‌های آینده، موتور جستجوی بینگ را با نسخه‌ی سریع‌تر چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT به‌روزرسانی کند.
تبلیغات

براساس گزارشی جدید، مایکروسافت تصمیم دارد در چند هفته‌ی آینده نسخه‌ی سریع‌تر ChatGPT موسوم‌به GPT-4 را با موتور جستجوی بینگ ادغام کند؛ اقدامی که می‌تواند شروعی برای رقابت جدی‌تر میان این شرکت و گوگل باشد. این یعنی بینگ با استفاده از GPT-4 به درخواست‌های کاربران پاسخ خواهد داد.

به گزارش تک‌کرانچ، تفاوت اصلی میان ChatGPT و GPT-4 در سرعت آن‌ها است. اگرچه گاهی‌اوقات هوش مصنوعی ChatGPT برای ارائه‌ی پاسخ به کاربران حتی چند دقیقه زمان نیاز دارد، اما GPT-4 در پاسخگویی به پرس‌وجوها بسیار سریع‌تر عمل می‌کند. همچنین گفته می‌شود پاسخ‌های این ابزار دقیق‌تر خواهد بود و شباهت بیشتری با گفتار انسانی خواهد داشت.

انتظار می‌رود ادغام ChatGPT با محصولات مایکروسافت، رقابت در بازار جستجوگرهای اینترنتی را وارد سطح جدیدی کند؛ زیرا این بخش در دهه‌های گذشته تقریباً به‌طور کامل تحت سلطه‌ی گوگل بوده است. مایکروسافت با استفاده از GPT-4 می‌تواند به‌جای نمایش فهرستی از پیوندهای مرتبط در نتایج جستجو، پاسخ‌هایی بسیار کامل‌تر و بهتر به درخواست‌های کاربران ارائه دهد.

مایکروسافت می‌خواهد با فناوری هوش مصنوعی OpenAI، گوگل را شکست دهد
مطالعه '4

طبق گزارش‌ Semafor، شرکت OpenAI درحال برنامه‌ریزی معرفی نسخه‌ی موبایلی ChatGPT است. از آن‌جا که این ابزار فعلاً فقط ازطریق نسخه‌ی تحت‌وب دردسترس است، معرفی برنامه‌ی موبایلی رسمی این هوش مصنوعی باعث گسترش درخورتوجه پایگاه کاربران آن خواهد شد. علاوه‌براین گفته می‌شود شرکت مذکور درحال برنامه‌ریزی آزمایش قابلیت جدیدی در هوش مصنوعی Dall-E است. این پروژه برای تولید تصویر و ویدیو براساس متن‌ ورودی طراحی شده است.

هوش مصنوعی ChatGPT آینده موتور جست‌وجوی بینگ را چگونه شکل می‌دهد؟
هوش مصنوعی ChatGPT آینده موتور جست‌وجوی بینگ را چگونه شکل می‌دهد؟
مطالعه '6

طبق شایعات ماه‌های اخیر، مایکروسافت درحال آماده‌سازی ادغام ChatGPT با نتایج جستجوی بینگ و همچنین محصولات دیگری مثل پاورپوینت، ورد و اوت‌لوک است.

این گزارش‌ها درحال منتشر می‌شوند که مایکروسافت اخیراً از سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری در ‌OpenAI خبر داد. ساتیا نادلا، مدیرعامل غول فناوری مستقر در ردموند طی مصاحبه‌ی اخیر خود با وال‌استریت ژورنال گفت که شرکت متبوعش تصمیم دارد سیستم‌های بنیادی OpenAI را به‌عنوان پلتفرم‌های تجاری دردسترس مشتریان قرار دهد تا هر نهادی در هر صنعتی بتواند از آن استفاده کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات