پروژه بزرگ اپل: دریافت حق پخش لیگ برتر فوتبال انگلیس

یک‌شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
عکس تیم کوک روی بدن رونالدو لباس منچستر یونایتد
به ادعای منابع آگاه، اپل قصد دارد حق پخش مسابقات لیگ برتر فوتبال انگلستان را در اختیار بگیرد. قرارداد فعلی پریمیر لیگ در سال ۲۰۲۵ به پایان می‌رسد.
تبلیغات

اپل سال گذشته برای اولین بار به حوزه‌ی پخش زنده‌ی مسابقات ورزشی ورود کرد و توانست قراردادهای مهمی با لیگ برتر بیسبال (MLB) و لیگ برتر فوتبال آمریکایی (MLS) امضاء کند. تولیدکننده‌ی آیفون همچنین در تلاش بود حق پخش مسابقات لیگ ملی فوتبال (NFL) را در اختیار بگیرد، اما این قرارداد در نهایت به یوتیوب رسید.

بر اساس گزارش نشریه‌ی دیلی میل، اپل تمایلی به عقب‌نشینی از فعالیت در حوزه‌ی پخش زنده‌ی مسابقات ورزشی ندارد. ظاهراً اپل می‌خواهد حق پخش مسابقات لیگ برتر فوتبال انگلستان را نیز تهیه کند. مسابقات فوتبال پریمیر لیگ به‌زودی از سر گرفته می‌شود.

اپل بارها نشان داده است که علاقه‌ی زیادی به پخش مسابقات فوتبال دارد. تد لاسو، محبوب‌ترین سریال اپل تی‌وی‌ پلاس، روی فوتبال متمرکز است. این سرویس روز گذشته مستند جالبی با محوریت پروژه‌ی لغوشده‌ی سوپر لیگ اروپا منتشر کرد. قرارداد خبرساز اپل با لیگ MLS یکی دیگر از نشانه‌های علاقه‌ی این شرکت به فوتبال است.

از ماه آینده‌ی میلادی تمامی مسابقات MLS به‌صورت انحصاری از طریق اپلیکیشن اپل تی‌وی قابل مشاهده خواهند بود. تماشای مسابقات لیگ برتر فوتبال آمریکایی وابسته‌به تهیه‌ی سرویس جدید MLS Season Pass است که ماهانه ۱۴٫۹۹ دلار هزینه دارد. برای تماشای یک فصل کامل از مسابقات می‌توانید بسته‌ی ۹۹ دلاری را تهیه کنید. کاربران اپل تی‌وی پلاس می‌توانند MLS Season Pass را با تخفیف خریداری کنند. شماری از بازی‌های لیگ MLS به رایگان برای مشترکان اپل تی‌وی‌ پلاس قابل مشاهده خواهند بود.

قرارداد با لیگ برتر فوتبال آمریکایی سالانه تقریبا ۲۵۰ میلیون دلار برای اپل هزینه دارد. در اختیار گرفتن حق پخش مسابقات لیگ برتر انگلستان بسیار پرهزینه‌تر خواهد بود و به میلیاردها دلار خواهد رسید.

یک منبع آگاه، تمایل اپل به تصاحب منچستر یونایتد را تکذیب کرد
یک منبع آگاه، تمایل اپل به تصاحب منچستر یونایتد را تکذیب کرد
مطالعه '1

به گفته‌ی دیلی میل، قرارداد فعلی لیگ برتر انگلستان با شبکه‌های Sky Sports و BT Sport در سال ۲۰۲۵ به پایان ‌می‌رسد. مسئولان این لیگ تا قبل از پایان امسال شروع‌به بررسی پیشنهاد شرکت‌های مختلف خواهند کرد. ظاهراً اپل یکی از شرکت‌هایی است که قصد دارد برای در اختیار گرفتن حق پخش اقدام کند.

حتی در صورت توافق با مسئولان لیگ انگلستان، بعید است اپل بتواند حق پخش انحصاری را در اختیار بگیرد. بر اساس قوانین، هیچ شرکتی نمی‌تواند حق پخش تمامی مسابقات این لیگ را به‌صورت انحصاری تهیه کند. برخی از بازی‌های لیگ انگلستان از طریق شبکه‌های رایگان BBC پخش می‌شوند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات