سامسونگ از فناوری Ready Care به‌منظور نظارت بر رفتار راننده برای افزایش ایمنی رونمایی کرد

سه‌شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
فناوری Ready Car و Ready Tune برای بهبود ایمنی در رانندگی
سامسونگ با همکاری برند زیرمجموعه‌اش، Harman، قصد دارد با ویژگی‌های ایمنی Ready Care مانند سنجش خواب‌آلودگی راننده، سطح ایمنی راننده را بالا ببرد.
تبلیغات

سامسونگ در CES 2023 با همکاری برند زیرمجموعه‌اش یعنی هارمن (Harman)، دو فناوری جدید Ready Care و Ready Tune را برای خودروها معرفی کرد.

Ready Care وضعیت جسمی و روحی راننده را تعیین می‌کند و براساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده، تنظیمات مختلف خودرو را برای بهبود ایمنی و تجربه رانندگی تغییر می‌دهد. Ready Tune نیز می‌تواند به صورت هوشمند حجم صدا را تنظیم کند تا بهترین تجربه‌ی صوتی ممکن را ارائه دهد.

فناوری Ready Care

بیایید با Ready Care شروع کنیم. این فناوری جدید هارمن و سامسونگ از دوربین‌ها و حسگرهای قرارگرفته در داخل خودرو و همچنین داده‌های مرتبط با سلامتی پوشیدنی‌هایی مانند گلکسی واچ برای تعیین وضعیت ذهنی راننده استفاده می‌کند که شامل حواس‌پرتی شناختی، حواس‌پرتی بصری و خواب‌آلودگی می‌شود.

براساس این سه پارامتر، Ready Care می‌تواند چندین پارامتر خودرو را برای بهبود ایمنی هنگام رانندگی تغییر دهد. برای مثال، اگر سیستم تشخیص دهد که راننده خواب‌آلود است، حجم صدا، روشنایی داخل خودرو و تنظیمات تهویه‌مطبوع را برای بیدار نگه‌داشتن راننده تغییر می‌دهد.

افزون‌براین، اگر سیستم تشخیص دهد که راننده نگران و مضطرب است (از طریق برداشت‌های گلکسی واچ)، قابلیتی به نام مسیریابی بدون استرس را فعال می‌کند. این سیستم مسیری را نشان می‌دهد که شامل مقدار کمتری ترافیک و مسائل مربوط به آب‌وهوا می‌شود، حتی اگر به‌معنی طی‌کردن مسیر طولانی‌تر باشد تا سطح استرس را کنترل کند.

فناوری Ready Care هارمن برای بالا بردن سطح ایمنی راننده

سپس حالت Relaxing Mode وجود دارد. این ویژگی، به‌کمک SmartThings سامسونگ می‌تواند وسایل خانه‌ی هوشمند مانند روشنایی، تهویه مطبوع و تلویزیون را کنترل کند. براساس وضعیت روحی راننده، حالت Relaxing Mode پارامترهای مختلف این وسایل را درست قبل از رسیدن راننده به خانه تنظیم خواهد کرد تا فرد احساس آرامش کند.

براساس داده‌های جمع‌آوری‌شده از دوربین‌ها و حسگرهای درون خودرو، استفاده از اطلاعات سلامتی جمع‌آوری‌شده از دستگاه‌هایی مانند گلکسی واچ و استفاده از سرویس‌های این شرکت مانند SmartThings، سامسونگ قصد دارد ایمنی رانندگی را بهبود بخشد و یکپارچگی بین سیستم‌های مختلف متصل را فراهم کند.

فناوری Ready Tune

در مورد Ready Tune، سامسونگ می‌گوید که می‌تواند از تکنولوژی های صوتی اختصاصی برای ارتقای سیستم‌های صوتی سطح پایه برای بهبود تجربه شنیداری با لمس یک دکمه استفاده کند.

کاربران می‌توانند در صورتی که می‌خواهند از آکوستیک اجراهای زنده استادیوم لذت ببرند، حالت Live Mode را فعال کنند یا به حالت Talk Mode سوئیچ کنند که محتوای گفتاری مانند پادکست، کتاب صوتی و مکالمات تلفنی را بهبود خواهد داد.

فناوری Ready Care و Ready Tune سامسونگ بخشی از In-Cabin eXperience (ICX) این شرکت هستند و سامسونگ در نمایشگاه CES 2023 غرفه‌ای برپا کرده بود تا افراد بتوانند آن را تجربه کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات