آینده‌نگر معروف، ری کرزویل به گوگل پیوست تا برروی آموزش ماشین و پردازش زبان کار کند

آینده‌نگر معروف، ری کرزویل به گوگل پیوست تا برروی آموزش ماشین و پردازش زبان کار کند

ری کرزویل در وب سایت خود رسما اعلام کرد که به گوگل ملحق شده و قرار است در سمت مدیر مهندسی از دوشنبه این هفته مشغول به کار شود. تمرکز او در گوگل برروی آموزش ماشین و تلاش‌های گوگل برروی پردازش زبان‌ خواهد بود. او در این باره گفت: «من بسیار هیجان زده هستم که قرار است با گوگل همکاری کنم و برروی برخی از مشکلات دشوار در علوم کامپیوتر کار کنم تا بتوانیم دیدگاه‌های غیر واقعی را در دهه آینده به حقیقت تبدیل کنیم.»

او در کتاب سال 1998 خود با نام «عصر ماشین‌هایی که روح دارند» پیش بینی‌های بسیاری در مورد آینده فناوری‌هایی که دهه آینده دنیا را متحول خواهند کرد، بیان نموده است. هرچند بسیاری از منتقدین کتاب او را نقد کرده و زمان بندی‌های اعلام شده کرزویل برای فناوری هایی که در کتابش به آنها اشاره نموده را کاملا غیردقیق برشمردند، اما بسیاری از طرح‌های مفهومی مطرح شده او مانند ماشین بدون راننده به حقیقت نزدیک شده‌اند. گوگل برروی پروژه ماشین بدون راننده فعالیت‌های قابل ملاحظه‌ای را انجام داده و در این راه موفقیت‌های برجسته‌ای را بدست آورده است.

هرچند دقیقا مشخص نیست که کرزویل برروی کدامیک از محصولات فعالیت خواهد کرد و کدامیک از ایده‌های او در گوگل عملی خواهند شد، اما استخدام او توسط گوگل به این معناست که غول اینترنتی دنیا به تمرکز خود برروی ورود موارد علمی تخیلی به دنیای واقعی ادامه خواهد داد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید