پاداش ۱۸۰ هزار دلاری اپل به کارمندان برتر برای جلوگیری از خروجشان به مقصد شرکت متا

پنج‌شنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
اپل برای جلوگیری از خروج کارمندان برتر خود به مقصد شرکت متا، پاداش ۱۸۰ هزار دلاری برای آنان در نظر گرفته است.
تبلیغات

رقابت در دره‌ی سیلیکون روزبه‌روز سخت‌تر می‌شود؛ زیرا غول‌های فناوری برای به‌دست‌آوردن و حفظ کارمندان با‌استعداد خود تلاش می‌کنند. اپل در آخرین اقدام برای رسیدن به این هدف، پاداش‌های درخورتوجهی برای برخی از کارمندان برترش در نظر گرفته است.

به‌گزارش گیزموچاینا، بلومبرگ اعلام کرده است که اپل پاداش‌های زیادی برای مهندسان منتخبش در نظر گرفته است تا از خروج آنان به مقصد شرکت‌های رقیب، ازجمله متا (فیسبوک سابق) جلوگیری کند. براساس این گزارش، مهندسان منتخب از بخش طراحی، سخت‌افزار، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و عملیات بین ۵۰ تا ۱۸۰ هزار دلار پاداش دریافت خواهند کرد تا از تصمیمشان برای خروج از اپل به مقصد شرکت‌های رقیب صرف‌نظر کنند.

بیشتر مهندسان اپل سهامی به ارزش ۸۰ تا ۱۲۰ هزار دلار دریافت کرده‌اند؛ اما این مبلغ پاداشی بدون رشته نیست؛ زیرا به‌شکل واحد‌های سهام محدود ارائه می‌شود که قرار است در مدت چهار سال به مهندسان منتخب واگذار شود. شرط دریافت پاداش این است که کارمندان شرکت اهل کوپرتینو همچنان در اپل فعالیت و از دریافت شغل در شرکت‌های دیگر خودداری کنند.

در گزارش بلومبرگ، به این موضوع نیز اشاره شده است که پرداخت‌ها بخشی از بسته‌های غرامت عادی اپل نیست؛ بسته‌هایی که حقوق پایه و واحدهای سهام و پاداش نقدی را شامل می‌شود. اپل گاه پاداش‌های نقدی اضافه‌ای به کارمندان خود پرداخت می‌کند؛ اما به‌گفته‌ی برخی افراد، آخرین پاداش‌های این شرکت که به‌عنوان سهام غیرمعمول برای برخی کارمندان در نظر گرفته شده، بسیار بیشتر از پاداش‌های قبلی است. این پاداش به ۱۰ تا ۲۰ درصد از مهندسان فعال در بخش‌های مختلف اپل اعطا شده است.

اپل به مدیران خود اطلاع داده است که این مبالغ ممکن است به‌عنوان پاداشی برای عملکرد رضایت‌بخش مهندسان در‌اختیارشان قرار گیرد. اپل تصمیم پرداخت پاداش‌های درخورتوجه را در حالی اتخاذ کرده است که در چند ماه اخیر، بیش از ۱۰۰ نفر از کارمندانش این شرکت را به مقصد متا ترک کرده‌اند. بدین‌ترتیب، می‌توان گفت اپل به‌دنبال اقدامی پیش‌گیرانه برای جلوگیری از خروج سایر کارمندان با‌استعدادش به متا است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات