استفاده از سیری برای گجت‌های غیراپلی ممکن شد

استفاده از سیری برای گجت‌های غیراپلی ممکن شد

اپل طی نطق اصلی WWDC 2021 اعلام کرد که دستیار صوتی هوشمندش از این پس با استفاده از دستگاه‌های هوشمند غیراپلی در دسترس خواهد بود، البته این به معنای آزادی عمل کامل در بکارگیری از سیری نیست. 

اپل طبق سنت هر سال رویداد WWDC 2021 خود را برگزار کرد که طی آن به معرفی جدیدترین نسخه سیستم‌عامل‌ها و سرویس‌های خود کرد. یکی از اخبار جالب توجه اپل طی این رویداد، امکان استفاده از سیری توسط گجت‌های غیر اپلی بود که پیش از این سابقه نداشت. البته باید به این نکته اشاره کنیم که سیری همچون آلکسا یا گوگل اسیستنت به‌صورت کامل در اختیار سازندگان گجت‌ها نیست، بلکه برای بهره‌گیری از این امکان کاربران باید هوم‌پاد اپل را نیز در اختیار داشته باشند تا به‌عنوان یک هاب از آن برای چنین امکانی بهره ببرند. همان‌طور که می‌دانید بیش از یک دهه از زمان رونمایی از سیری گذشته و این اولین‌بار طی یک دهه اخیر است که چنین امکانی هرچند محدود از سوی اپل در اختیار تولیدکنندگان و کاربران قرار گرفته است. 

به جرات می‌توان گفت که اپل با این اقدام سعی در کاهش فاصله‌ی خود با رقبایی نظیر گوگل و آمازون دارد که با بهره‌گیری از سیاستی بازتر در قبال دستیار صوتی هوشمند خود، امکان استفاده از این دستیارها رو روی گجت‌های کمپانی ثالث فراهم آورده و از این طریق با اقبال بیشتری نیز رو‌به‌رو شده‌اند. 

اپل طی مراسم آنلاین خود، ویژگی جدید را در قالب سناریویی نمایش داد که طی آن کاربر دستیار صوتی هوشمند سیری را از طریق یک ترموستات Ecobee احضار کرد. 

هنوز مشخص نیست که آیا قابلیت هاب شدن تنها اختصاص به هوم‌پاد دارد یا سایر گجت‌های اپل نظیر اپل‌تی‌وی نیز می‌توانند در قالب یک هاب برای سیری ایفای نقش کنند یا خیر. 

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده