اپل سرویس آیکلاد پلاس را در جریان نطق اصلی WWDC 2021 معرفی کرد

اپل سرویس آیکلاد پلاس را در جریان نطق اصلی WWDC 2021 معرفی کرد

اپل در جریان نطق اصلی رویداد WWDC 2021 که معمولا اختصاص به رونمایی از سرویس‌های جدید این شرکت دارد، سرویس آیکلاد پلاس را با قابلیت‌هایی چون Private Relay، Hide My Email و HomeKit Secure Video رونمایی کرد. 

نطق اصلی رویداد WWDC 2021 از ساعاتی پیش آغاز شده است که طی آن اپل جدیدترین محصولات نرم‌افزاری و سرویس‌های خود را معرفی می‌کند. یکی از سرویس‌های جدیدی که کوپرتینویی‌ها طی این رویداد از آن رونمایی کردند، آیکلاد پلاس است. شاید با شنیدن نام آیکلاد پلاس تصور کنید که این سرویس پیش از این در قالب یک سرویس ذخیره‌ی ابری در دسترس کاربران بود، اما باید به این نکته اشاره کنیم که اپل با اضافه کردن قابلیت‌های جدید، آیکلاد پلاس را در قالب سرویسی کامل‌تر معرفی کرده که ذخیره‌ی ابری یکی از ویژگی‌های آن است. از جمله سه ویژگی جدید آیکلاد پلاس باید به Private Relay، Hide My Email و همچنین HomeKit Secure Video اشاره کرد. 

براساس اطلاعات ارائه در جریان کنفرانس، Private Relay قابلیتی است که با استفاده از آن، تمام ترافیک خروجی از گجت کاربر با عبور از دو ایستگاه منحصر به‌فرد کدگذاری می‌شود. اپل مدعی است که با استفاده از این روش کدگذاری، خود این کمپانی نیز قادر به دستیابی به داده‌های کاربران نیست. 

Hide My Email نیز ویژگی جدیدی است که در اپلیکیشن‌های ایمیل، سافاری و همچنین سایر سرویس‌های اپل ادغام شده و این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا کنترل بیشتری روی ایمیل‌های دریافتی از آدرس‌های مختلف داشته باشید. به بیان بهتر با استفاده از این ویژگی، اپل سعی کرده تا امنیت ایمیل‌های دریافتی توسط کاربران خود را بیش‌ازپیش افزایش دهد. کاربران قادر هستند تا با این ویژگی آدرس‌های ایمیل یکبار مصرفی را برای وارد کردن در سرویس‌های مختلف ایجاد کنند. بدین طریق می‌توان در سرویس‌هایی که کاربران اعتماد زیادی به آن ندارند، از آدرس‌های ایمیل ساختگی استفاده کرد تا مشکل اسپم شدن نیز تا حد بسیار زیادی حل شود. 

آیکلاد پلاس همچنین شامل پشتیبانی از دوربین‌های فعال در قالب پلتفرم هوم‌کیت اپل به‌صورت نامحدود می‌شود. پیش از این کاربران آیکلاد تنها قادر به استفاده از ۵ دوربین به ازای هر حساب کاربری بودند، اما با معرفی سرویس آیکلاد پلاس، کاربران می‌توانند تعداد دوربین‌ها را به‌صورت نامحدود افزایش دهند. 

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده