اولین توییت جک دورسی به‌عنوان NFT فروش می‌رود

اولین توییت جک دورسی به‌عنوان NFT فروش می‌رود

جک دورسی، بنیان‌گذار میلیاردر توییتر، اعلام کرده است نخستین توییت خود را به‌عنوان توکن غیرقابل‌معاوضه در پلتفرم Valuables می‌فروشد. این موضوع به چه معنا است؟

طبق گزارش خبرگزاری ورج، جک دورسی که به‌صراحت از علاقه‌‌اش به بیت کوین پرده برداشته است، تلاش می‌کند اولین توییت خود را به‌عنوان NFT یا توکن غیرقابل‌معاوضه (Non-Fungible Token) بفروشد. NFT نوعی توکن رمزنگاری‌شده است که روی بلاک‌چین اتریوم فعالیت می‌کند.

احتمالا توییت معروف «just setting up my twttr»‌ را به‌خاطر می‌آورید. این، اولین توییت بنیان‌گذار و مدیرعامل میلیاردر توییتر است که ازقضا در آن غلط املایی به‌چشم می‌خورد و بارها در کانون توجه قرار گرفته است.

تقریبا ۱۵ سال است که این توییت جک دورسی به‌عنوان آیتمی دیجیتالی و رایگان دردسترس همه‌ی مردم قرار دارد؛ باوجوداین‌، دورسی تصمیم گرفته است آن را به‌عنوان NFT بفروشد. ظاهرا دورسی می‌خواهد این کار را ازطریق پلتفرمی با عنوان Valuables عملی کند. 

همان‌طورکه انتظار می‌رفت، پیشنهاد برای خرید این توییت از همین حالا آغاز شده و ارزش بیشترین پیشنهاد به ۸۰،۰۰۰ دلار می‌رسد. خرید اولین توییت جک دورسی واقعا به چه معنا است؟ براساس توضیحات صفحه‌ی پرسشگان (FAQ) وب‌سایت Valuables، «آنچه می‌خرید، گواهی رسمی توییت است. این گواهی منحصربه‌فرد است؛ زیرا خالقش آن توییت را امضا و اعتبارش را تأیید کرده است.» به‌بیان‌بهتر، شما عملا اتوگراف (Autograph) می‌خرید.

نخستین توییت جک دورسی تا زمانی‌که او و توییتر بخواهند، همچنان در اینترنت باقی می‌ماند.


منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید