شکایت‌ صاحبان اپل واچ سری 3 از مشکلات متعدد WatchOS 7

شکایت‌ صاحبان اپل واچ سری 3 از مشکلات متعدد WatchOS 7

سیستم‌عامل WatchOS 7 برای صاحبان اپل واچ سری ۳ مشکلات مختلفی ایجاد کرده است.

هنگامی‌که از محصولات اپل صحبت به‌میان می‌آید، بسیاری به گوشی‌های هوشمند این شرکت فکر می‌کنند؛ اما اپل یکی از شرکت‌های معروف درزمینه‌ی تولید ساعت‌ه هوشمند است. درواقع، می‌توان اپل واچ را یکی از گجت‌های محبوب موجود در بازار دانست؛ ولی بعضی مواقع، مشکلاتی که در مسیر کاربران به‌وجود می‌آید، بر این محبوبیت تأثیر می‌گذارد. به‌تازگی، برخی از کاربران از وجود باگ در نسل جدید سیستم‌عامل‌های ساعت هوشمند اپل خبر داده‌اند.

سیستم‌عامل WatchOS 7 هفته‌ی گذشته معرفی شد و با خود قابلیت‌های جدیدی به ساعت‌های هوشمند آورد. از قابلیت‌هایی که به اپل واچ سری ۳ اضافه شده، می‌توان به ویژگی‌های جدید صفحه‌ی ساعت، پشتیبانی از ردیابی خواب و... اشاره کرد. متأسفانه WatchOS 7 تنها ویژگی‌های مثبت را با خود به‌همراه نیاورده است؛ چراکه بعضی از کاربران گزارش داده‌اند پس از نصب این نسخه از سیستم‌عامل ساعت‌های هوشمند اپل، با مشکلات متعددی در اپل واچ مواجه شده‌اند. باگ‌های گزارش‌شده ریبوت‌های تصادفی، عملکرد ضعیف و... را شامل می‌شوند.

در تالارهای گفت‌وگوی پشتیبانی اپل، یکی از بخش‌ها به‌طورکامل به تجربه‌ی کاربران پس از نصب نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل WatchOS اختصاص داده شده است. یکی از گزارش‌های صاحبان اپل واچ سری ۳، به راه‌اندازی مجدد خودکار و مکرر ساعت‌ هوشمند مربوط می‌شود. آن‌ها اعلام کرده‌اند گجت پوشیدنی‌شان پس از نصب WatchOS 7، هرروز چندبار به‌طور خودکار خاموش و روشن می‌شود. این افراد از بروز چنین مشکلی ابراز ناراحتی کرده‌اند. یکی از کاربران در متن گزارشش نوشت:

از زمان به‌روزرسانی سیستم‌عامل، ساعت هوشمندم روزانه چندین‌بار راه‌اندازی مجدد می‌شود و از من کد عبور می‌خواهد. همچنین پس از این اتفاق، آمار فعالیت روزانه‌ی من بدون هیچ اطلاعاتی نشان داده می‌شود. پیش‌ازاین، هرگز در WatchOS 6 یا نسل‌های قبل‌تر این سیستم‌عامل چنین مشکلی وجود نداشت. آیا به‌روزرسانی دیگری برای رفع این مشکل منتشر می‌شود؟

سیستم عامل WatchOS 7

در این تالار گفت‌وگو، بسیاری از کاربران از WatchOS 7 به‌عنوان بدترین نسخه‌ی سیستم‌عامل ساعت‌‌های هوشمند یاد می‌کنند که اپل تاکنون منتشر کرده است. یکی دیگر از کاربران در متن گزارش خود پیام اعتراض‌آمیزی نوشت:

اپل واچ سری ۳ من یک‌شبه به‌صورت خودکار سیستم‌عامل خود را به‌روزرسانی کرد. امروز، این دستگاه خود را حداقل سه ‌بار خاموش کرده و حداقل چهار بار هنگامی‌که روی مچ من بوده، قفل شده است. این ساعت اکنون حتی نمی‌تواند وظایف اصلی خود مانند نشان‌دادن وضعیت آب‌و‌هوا، آمار فعالیت روزانه، تاریخ و... در صفحه‌های مختلف خود را انجام دهد. اتصال اپل واچ سری ۳ امروز حداقل دو بار از رایانه قطع شده است. این پرایراد‌ترین به‌روزرسانی‌ای است که تاکنون مشاهده کرده‌ام.

کاربران راهی برای بازیابی نسخه‌ی قبلی WatchOS ندارند

در تالارهای گفتمان MacRumors نیز، بخشی به همین موضوع اختصاص داده شده است که در آن صاحبان اپل واچ سری ۳ از تجربه‌ی بد خود هنگام استفاده از WatchOS 7 می‌گویند. مشکلاتی که افراد این گروه گزارش کرده‌اند، مانند تالار گفت‌وگوی پشتیبانی خود شرکت اپل است.

دو مسئله وجود دارد که این شکایت‌ها را بیشتر از همیشه در کانون توجه قرار می‌دهد: 

  • هیچ‌راهی برای برگشتن به نسخه‌ی قبلی سیستم‌عامل ساعت هوشمند اپل وجود ندارد. این بدان‌معنا است که اگر کاربری گجت پوشیدنی خود را به‌روزرسانی کرده باشد، دیگر به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند از WatchOS 6 استفاده کند و باید با مشکلات متعدد نسل جدید آن تا زمان انتشار نسخه‌ی بعدی کنار بیاید. نسخه‌ی WatchOS 7.0.1 به‌عنوان به‌روزرسانی برای رفع مشکلات نسل قبلی منتشر شد؛ اما کاربران اعلام کردند که هنوز باگ‌ها درست نشده‌اند.

apple watch

  • اپل هنوز در حال فروش اپل واچ سری ۳ به‌عنوان بخشی از خط‌تولید ساعت‌های هوشمند خود است. به‌نظر می‌رسد سخت‌افزار نسبتا قدیمی این ساعت هوشمند نمی‌تواند با قابلیت‌های جدید WatchOS 7 سازگار شود و مشکلات پیش‌آمده به این دلیل است. ممکن است در آینده چنین مشکلی برای نسل بعدی سیستم‌عامل WatchOS نیز پیش بیاید؛ زیرا اپل واچ سری ۳ ازلحاظ سخت‌افزاری نمی‌تواند از آن پشتیبانی کند.

در این مرحله، هنوز مشخص نیست که مشکلات پیش‌آمده برای صاحبان اپل واچ سری ۳ چقدر گسترده است؛ اما باتوجه‌به تعداد فراوان شکایت‌ها، احتمالا این شرکت با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهد شد.

شما کاربران زومیت نیز از زمان نصب نسل جدید سیستم‌عامل اپل واچ سری ۳ با این مشکلات روبه‌رو شده‌اید؟ اگر جوابتان مثبت است، لطفا آن را در بخش‌ نظر‌ها با ما در ارتباط بگذارید.

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده