سامسونگ نمایشگر فول اچ دی 4.99 اینچی را در CES 2013 معرفی می‌کند

سامسونگ نمایشگر فول اچ دی 4.99 اینچی را در CES 2013 معرفی می‌کند

یکی از بزرگترین ایراداتی که به نمایشگرهای AMOLED وارد می‌شود، عدم تراکم پیکسل بالای آنها است. اگر اخبار فناوری را دنبال کرده باشید شرکت‌های مختلف از جمله HTC و شارپ تلفن‌های هوشمند مجهز به نمایشگر Full HD را وارد بازار کرده‌اند اما تا به امروز نمایشگرهای AMOLED که سامسونگ در تولید و توسعه آنها پیشرو است، با محدودیت‌های فنی روبرو بوده است و تراکم پیکسل‌ها به اندازه نمایشگرهای LCD افزایش نیافته است. حال به نظر می‌رسد که سامسونگ توانسته این مشکل را برطرف نموده و تراکم پیکسل‌ها را تا 441 پیکسل در اینچ افزایش دهد.

مهندسین سامسونگ بی‌کار ننشسته‌اند و طراحی نمایشگرهای Full HD در سایز 4.99 اینچ با تراکم 441 پیکسل در اینچ را نهایی کرده‌اند.

پیش از این شایعاتی به گوش می‌رسید که سامسونگ به دلیل محدودیت‌های فنی در تکنولوژی AMOLED، تصمیم گرفته تا به فناوری LCD روی آورده و تولید نمایشگرهای با تراکم بالای LCD را در دستور کار خود قرار دهد. اما حالا براساس اعلام Asiae سامسونگ قصد دارد تا نمایشگرهای AMOLED با رزولوشن و تراکم پیکسل بسیار بالا را در CES 2013 نمایش دهد.

براساس این گزارش تولید انبوه نمایشگرهای فول اچی دی AMOLED در سه ماهه اول سال 2013 آغاز خواهد شد و احتمالا تلفن گلکسی اس 4 به این نوع پنل تجهیز می‌شود.

اگر این اتفاق رخ دهد، تراکم پیکسل نمایشگر تلفن بعدی سامسونگ بالاتر از تراکم 326ppi آیفون خواهد شد.

نظر شما در این باره چیست؟ وجود نمایشگرهای با رزولوشن فول اچ دی را چقدر برای تلفن‌های هوشمند ضرروری یا جذاب می‌دانید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده