اپلیکیشن Arts & Culture گوگل امکان نمایش موجودات تاریخی را فراهم کرد

اپلیکیشن Arts & Culture گوگل امکان نمایش موجودات تاریخی را فراهم کرد

به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن Google Arts & Culture به شما امکان احضار موجودات عجیب دیرینه‌زیستی را خواهد داد.

گوگل چندین سال برای توسعه‌ی مدل‌های سه‌بعدی زمان صرف کرد. این مدل‌ها اکنون با کمک گوشی‌های هوشمند مبتنی‌بر هوش مصنوعی و ویژگی واقعیت افزوده قابل‌نمایش هستند. ازجمله مدل‌های سه‌بعدی که با کمک این اپلیکیشن و واقعیت افزوده می‌توان ایجاد کرد، ببر، ولاسیرپتر (گونه‌ای از دایناسورها)، مرد آهنی (نام فیلم) و حتی برخی چهره‌های مشهور هستند.

جدید‌ترین نسخه‌ی اپلیکیشن آرتس اند کالچر گوگل (Google Arts & Culture) امکان احضار موجودات ماقبل تاریخ و دوره‌های دیرینه‌زیستی را نیز برای کاربران فراهم کرده است. برای مثال، کاربر می‌تواند Cambropachycope (کامبروپایسکوپ)، از رسته‌ی سخت‌پوستان دوره‌ی کامبرین و دارای یک چشم سیاه بزرگ با ساختار مشبک را در اتاق نشیمن احضار کند. این قابلیت باعث می‌شود برشی از تاریخ زیستی زمین را زنده کنید که مربوط به میلیون‌ها سال قبل است؛ البته تجربه‌ی حضور انیمیشنی این موجودات ممکن است همچنان برای برخی افراد ترسناک باشند؛ به‌خصوص وقتی روی میز نشسته باشد و با آن ‌تک‌چشم بزرگ به شما خیره شده است.

 اگر فوبیای خاصی دارید و ممکن است از دیدن این موجودات عجیب ترس وجود شما را فرابگیرد، توصیه می‌کنیم سراغ حیواناتی بروید که گوگل در همکاری با موزه‌ی ایالتی داروین واقع در مسکو و موزه‌ی تاریخ طبیعی لندن آماده کرده است. این مدل‌ها حیواناتی نظیر Aegricassis (آگروگسس)، موجود دریایی مربوط به ۴۸۰ میلیون سال قبل یا صندوق‌ماهی خالدار یا بازسازی دیجیتالی از اسکلت نهنگ آویزان‌شده از سقف موزه‌ی تاریخ طبیعی را شامل می‌شوند و ظاهر معقول‌تری دارند. همه‌ی این مدل‌ها ازطریق اپلیکیشن Google Arts & Culture دردسترس کاربران قرار دارند.

به‌طور کلی، می‌توان اپلیکیشن فرهنگ و هنر گوگل را گنجینه‌ی کاملی از دانش به‌شمار آورد که علاوه‌بر مدل‌های حیوانات، گالری‌های هنری، غارنگاره‌ها و حتی سفینه‌ی فرماندهی آپولو ۱۱ را نیز به‌صورت واقعیت افزوده احضار می‌کند.

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید